Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojenie HDD do PC

Ahoj.
Vlastním starší PC (len na pozeranie filmov a internet) a nakoľko mám v ňom len 500GB HDD a 8% voľného priestoru by som chcel pripojiť starší používaný HDD Hitachi 250GB SATA 3.0GB/s 5V 7200RPM. Zostavu mám Pentium G2030 1155 LGA, MB Aspire MC605 by_Acer H61, bios verzia P11-A4 (2013) a grafika GT625 2GB.
Chcem sa spýtať, či by ten Hitachi HDD pasoval do mojej zostavy (najmä či by spolupracoval s MB) - nevyznám sa moc v PC. Žiaľ bojím sa, že po pripojení HDD mi PC nezaregistruje druhý HDD, alebo naopak zaregistruje a bude sa snažiť načítať OS z novopridaného HDD (kde samozrejme je nainštalovaný Windows 7 Home) a ja mám v PC primárny Windows 8.1) že či nebude zmätok. Viem, že cez správcu diskov sa dá zvoliť primárny slot a pridať ďalší, no nie som si celkom istý.
Vedeli by ste mi poradiť, aby mi PC nezačal horieť z toľkého preťaženia na 200W zdroji?? :D :D
Vopred ďakujem.

aby mi PC nezačal horieť z toľkého preťaženia na 200W zdroji?

Ten disk má spotřebu tak 5-10W max.,tím už sestavu nepřetížíš.
Zapoj ho a pak koukni do správy disků,kde si na něm můžeš případně i upravit oddíly nebo změnit písmeno.

aby mi PC nezačal horieť z toľkého preťaženia na 200W zdroji?

záleží jak moc podvodný je ten acer štítek na zdroji: záleží na zatížení +12V větve.

údržbáři dali do průmyslového pc s historickým p4 zdroj "lc" snad k p3: 12V větev se zatížením 9A. chcípnul kupodivu až teď. podle toho jak byl roh bedny ještě půl hodiny po vymontování horký, nechápu že ve výrobě dávno nevzplanul.

200W na 12V větvi: nějakou externí grafiku tam máš, nechce se mi googlit odběr ale bude to natěsno. ten zdroj bych nahradil aspoň 300W, bude mít aspoň velký boční ventilátor.

řešíš bezvýznamné pitomosti. místo toho sis měl přečíst štítek na zdroji.

ale zpět k údajnému tématu:
kdyby hdd divizi ibm nekoupilo hitachi a od nich místo toshiby seagate - a měj jsi tak jejich štítek - myslíš že by to mělo vliv na funci?
už to máš konečně zapojené, nebo budeš do večera vymýšlet dotazy?

A ešte dodatok: Nakoľko je to stará a lacná zostava (najmä pre sledovanie filmov, hudbu a nejaké to surfovanie) nemá zmysel kupovať nové veci don, nakoľko sa to neoplatí. Keby chcem zmeniť čo len procesor tak musim vymeniť asi polovičku vnútorností. Tak to platí zrejme aj s ostatnými komponentami.
Tak skúsim to potom zapojiť keď budem mať čas a dám vedieť...
Ďakujem každému za pomoc :)