Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios mi nechce najít HDD

Prosím pomožte mi jelikož jsem vyměňoval Základovku tak mi bios nechce najít HDD a DVD mechaniku přes kterou by prošel boot. Mám k tomu zapojený HDD kde je windows ale nemůže ho najít a to stejné je s DVD mechanikou kde je CD s instalátorem Windowsu. Co mám dělat.

Jak mám najít nastavení BIOSu a FAST BOOT

- Jak vis ze ji BIOS nevidi kdyz se do neho nedostanes tedy ?
- Zalezi na znace (modelu) tvé zakladni desky, kuprikladu pridrzenim klavesy pri spusteni pc "ESC, F6, F2, F12...".
To DVD s Windows jsi dell sam, vis ze funguje a je BOOtovaci ?

Odpoj pevný disk, lebo je možné, že máš pošahaný uefi na disku (ak tam bol).

Po reštarte by mal naskočiť Bios ak odpojíš pevný disk.

Ideálne bude z externého média načisto zmazať prvý sektor na disku (Diskpart-Clean z ISO Windows alebo SW; Minitool partition wizard) a spraviť nový formát alkoačnou tabuľkou NTFS na pevnom disku. Zbavíš sa komplet torza uchovaných dát na disku, hlavne tu ide o dáta na prvom sektore a vymazať uefi, lebo len samotný formát nestačí.

Patleš sa tu fest dlho bez nejakej odozvy, ako si dopadol s AHCI v Biose. Alebo sa len hraješ, z nudy?