Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení PC s TV a použití TV jako monitoru

Dobrý den,
prosím vás, potřebuji propojit notebook s televizí, abych mohl promítat obraz a zvuk z notebooku na televizi.

Notebook má grafické výstupy: VGA a HDMI, audio výstup: 3.5mm 3-pólový stereo jack.
TV má vstupy jen: SCART, Komponentní, S-Video, Kompozitní, RF.

Chtěl bych si spájet ze součástek nějakou redukci nebo převodník - co bude potřeba.

Prosím Vás, ze kterého videosignálu z PC (VGA nebo HDMI) je nejlepší převést na který videosignál který přijme TV (SCART, Komponentní, S-Video, Kompozitní, RF) z hlediska:
a) kvality obrazu a zvuku?
b) celkové ceny zařízení?
c) jednoduchosti schématu, zapojení, sestavení a montáže převodníku a počtu součástek?
d) ideálně najít nejlepší kombinaci všech výše uvedených možností?

Potřebuji to udělat proto, že PC má jen tyto výstupy a malý monitor a mám nevyužitou analogovou TV s velkou úhlopříčkou, kterou chci využít jako monitor.

Podle toho, co píšeš, asi doporučuješ vyhnout se převodu z HDMI, že jo? Měl bych tedy převádět z VGA na jeden ze vstupních signálů TV? A co pokud si nekoupím převodník, ale koupím jen součástky na převodník a dráty a převodník si postavím sám (pájet umím a znalosti elektroniky mám), bude převádění z HDMI taky drahé? Co k tomu potřebuji?

Tuším, že převod z VGA na SCART asi nebude nic jednoduchého. Je jednodušší převádět místo toho z VGA třeba na Komponent, S-Video, Kompozit nebo RF?

Děkuji, ale spíš se zajímám o schéma zapojení (ať už je to jen propojení drátů nebo jsou potřeba součástky, hlavně aby to fungovalo), abych si zařízení mohl spájet sám a nepřeplácet za marže výrobců a marže prodejců, přeprodejců a dopravců.

Lacinejc nez Cinan to neudelas.
Jedine, co doma dokazes udelat je VGA na SCART, ale nedokazu odhadnout, jaka bude kvalita obrazu. Pocitej tak s rozlisenim 640x480, vic z toho nejspis nedostanes. Budes muset hoooodne ladit ovladace.

Pokud to beres jako projekt, na kterem se naucis zaklady elektroniky a obrazove techniky, tak budis. Pokud chces levne reseni, tak Aliexpress :)

Jeste dodam, ze netusim, jake soucastky si predstavujes, ze budes potrebovat na konverzi treba z HDMI. Pocitej s tim, ze to tezko bude neco, co koupis z GME, spis neco, co vyzumras od vyrobce (Analog Devices napr.), s trochou smuly v QFN nebo BGA pouzdru, a budes potrebovat navrhnout a vyrobit desticku, ktera se ti patrne nepovede na prvni pokus, protoze tam budou pomerne vysoke kmitocty...
Pokud se ti to podari zbastlit pod cenu prevodniku od Cinana, sezeru posrane koste.

EDIT: zkus omrknout tohle: http://www.analog.com/en/products/audio-video/video-encoders/adv8003.html#product-overview

Někde jsem četl, že SCART umí režimy RGB (Komponent), S-Video a Kompozit. Opravte mě jestli se mýlím, pokud něco z toho neumí nebo pokud umí i něco, na co jsem zapomněl. Pokud mluvíte o převodníku na SCART, které rozhraní máte na mysli?

Jo a potřebuji se zeptat, jak to, že v konektoru SCART je v režimu RGB údajně potřeba i synchronizace, blanking (zatmívání) a AV sepnutí a v RGB konektorech (3x cinch) údajně stačí jen barevné signály RGB + jejich země?

RGB je RGB. Komponentni video je neco jineho. Myslim, ze SCART neumi komponent. Prevodnik VGA-SCART by byl prevodnik na RGB, tam neni zapotrebi delat zadne velke upravy signalu.
Muzes zkusit treba tohle: http://www.geocities.ws/podernixie/htpc/cables-en.html
Nicmene, zalezi na tom, jestli televize umi RGB (nektere ano, nektere ne, je dobre si to zjistit predem).
Synchronizace je zapotrebi, blanking ne, AV sepnuti neni nutne, staci na televizi prepnout ovladacem.

Potřebuješ dostat obraz z NB do TV. Sám bych možná kdysi uvažoval nad stavbou převodníku ale postavit ho v domácích podmínkách je nereálné, navíc se často na to co leze z převodníku nedá dívat. Pokud to přesto chceš propojit máš několik možností - od nereálných po ty reálnější.
- stavba převodníku je stejně reálná jako dodělání konektoru do TV nebo NB
- koupě (obstarožního) NB s výstupem S-video
- koupě TV s HDMI (nejlepší řešení - kvalitní obraz se zvukem)
- koupě převodníku - možná je to reklama, ale chodím na stránky firmy Krup a jsem spokojen
- pokud to současný notebook podporuje koupit Docking station nebo replikátor port, možná bude obsahovat výstup S-video

S-video je ale mizerný výstup - mohou vypadávat barvy, obraz může být posunutý do boku, mizerné rozlišení atd.