Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc ohledně upgrade

Dobrý den,
mám notebook Toshiba Satellite C55-A-1H9

Potřeboval bych pomoc ohledně procesoru, rád bych sehnal výkonnější, ale bohužel se nevyznám v těch socketech. Aktuálně tam je i3-3110M a uvažoval jsem o Intel Pentium G4620 nebo o Intel Pentium G4560. Budou mi fungovat? Je socket správný? Případně který by byl ideální koupit? Ideálně tak za 2000 kč, max za 3000 kč. Hledám klidně i 2 jádro, podstatný je pro mě vysoký GHz a výkonnost.

Předem díky za pomoc!
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vyznat se v procesorech mi dělá největší problémy. Pokud bys mi byl schopný poradit nějaký, který by byl výkonný i fungoval. Bych byl rád. Nemusí to být nějak přehnané zas, ale zároveň bych chtěl nějaký normální poměr cena/výkon

Vážně tě napadlo narvat CPU určený pro desktopy do notebooku? :-? Ještě předtím zakup toto:
[nytovaci-kladivo-b969bb5185.jpg]
Měnit CPU v notebooku je něco jako snažit se naučit hada prdět. Co si od toho vůbec slibuješ?

Jediná dobrá rada je, pokud chceš výkon, jdi do desktopu. Ale na to asi nemáš rozpočet.
To nic nemění na tom, že snaha udělat z toho dědečka herní dělo, je marná.

Možná, že kdybys trochu četl, vůbec bys tu tenhle dotaz nezakládal.

Nehodlám z toho dělat herní dělo, chtěl jsem jen výkonnější procesor, alespoň kolem 3.2GHz za přijatelnou cenu. Následně v procesorech se nevyznám, to už jsem psal, nevím totiž jak je to ohledně NTB. Nevyznám se v socketech, ani v těch typech. Desktop bude později, na to nejsou prachy teď. Kdyby ses podíval na můj odkaz, tam by ses mohl podívat, že se jedná o NVIDIA GT 740M 2GB.

Jak říkám, ohledně procesoru jsem nováček, ale zdali je to problém, tak promiň, že jsem se zeptal.

No dobrá, tak teda kašlu na procesor a nechám si nějaké upgradování až na stolní stroj. Když říkáš, že bych akorát udělal pěknou blbost, tak ti budu věřit. Stejně za tu cenu ty procesory do NTB nevypadali zrovna nějak lepší než ten, co aktuálně mám. Dík tedy za objasnění.

Jen taková drobná poznámka k upgradu stolního PC:
- pořídíš si dostatečně výkonné stolní PC
- za 3 roky zjistíš, že už nestíhá a chtěl bys vyměnit procesor
- zjistíš, že musíš měnit i základní desku, protože do starého socketu nic výkonnějšího nedostaneš
- spolu se základovkou ovšem musíš měnit i RAMky, protože nová deska už staré RAM nepodporuje

Tím jen chci říct, že upgrade po nějaké době v podstatě znamená nákup nového PC. Smysl může mít jen za nějaký čas nákup silnější grafiky, když v době pořízení PC nemáš potřebné finance. A stejně musíš už v době pořízení PC s ugradem počítat hlavně u zdroje, abys nemusel s novou - žravější - grafikou kupovat i nový zdroj ...

On totiž mnohdy procesor ani vyměnit nejde, protože je k základní desce připájený. A navíc většinou stejně notebook nemá rezervu na uchlazení výkonnějšího CPU. Takže závěr: měnit CPU v notebooku je (v 99,9% případů) nesmysl.