Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prebliknutie ikon na ploche

Dobré ráno,niekedy mi na ploche z ničoho nič prebliknú ikony,zmenia sa všetky na biele a potom je všetko ok notebook beží dalej,čo to može,notebook sa pritom nevypne,ani nereštartuje.Mám notebook Lenovo G 500,typ 20236,os Windows 10 home.Mám ho nastavený na režim spánku

To vyzera na refresh,... niekedy to robia aj niektore čističe, tuníntka a pod. Po čištení cashe, RAM, ale "urychlovaním PC". Ovšem stejnu vec môže robiť aj OS sám, ak je to nevýkonná šunka s nedostatkom RAM.
Skontroloval bych cez programy a funkce či tam nieje niečo neznáme.

Probliknutí ikon způsobí třeba změna asociace souboru - tím se přiřazuje jiná ikonka k souboru a pokud aplikace, která změnu provede udělá co má - pošle broadcast message, dojde k probliknutí.

Třeba máš aplikaci, která má nastaven výchozí stav a čas od času si kontroluje, zda je opravdu pro dané typy souboru výchozí. Pokud se ti 2 takové aplikace perou...