Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se to děje s grafickými kartami

To jsem se dneska naštval, jedu už rok na integrované kartě, protože jsem čekal, že si hezky ke konci roku 2017 seženu super kartu na hraní za dobrou cenu. Tak nějak jsem čekal, že ceny padnou a lidi se zbaví starých karet převážně po prodejích RX 500 a GTX 1050.

Dnes jsem lítal po netu i po městě, v bazarech je pusto prázdno po grafikách a ve výkupnách zůstali jen nepoužitelné GDDR3 nebo karty s 1gb a méně. Taková 750 ti nebo gtx 950 je hned fuč. A pokud někde je tak bez záruky na internetu s cenou kolem 3000kč?
To je šílenství, měl jsem to koupit před rokem, kde se tyto starší karty dali sehnat i za tisícovku a teď bych byl boháč.

Chápu, že tím těží ty kryptoměny, ale doprdele snad existují speciální karty a nemusí používat grafiky, které na to nejsou vhodné, protože ano oni vykupují všechno co se dá dát do PCI a funguje.

Nějaké rady jak se s tímto vypořádat a kde shánět? Popřípadě kdy tohle šílenství zmizí?

Co by se dělo, prostě neviditelná ruka trhu opět slavně zvítězila.
Navíc g.karty herní nižší třídy jsou k mání, ovšem pokud spekuluješ nad nejnižší cenou či dokonce nejlépe zdarma, tak máš smůlu.
Rada - kdo si počká, tak se možná dočká, ale lépe neskrblit a pořídit třeba novou AMD RX 560.