Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedetekuje připojení RJ-45 + Po připojení napájení se nefreshuje obraz

Dobrý den, mám problém s notebookem:
1. Po připojení napájecího adaptéru do spuštěného notebooku zamrzne pouze obraz, ale běží jinak normálně. Stačí dát standby+probuzení a nebo jen zaklapnout a otevřít víko a obraz zas jde. Podle mě je nějaké problém v komunikaci s LCD (má PSR) nebo grafické kartě nebo driveru. Nezkoušel jsem zda je problém v jiném OS nebo na jiném (externím) displeji.
- Potřeboval bych to nějak zprovoznit, protože pro uživatel je to matoucí a myslí si, že se notebook "zasekl".
2. Po připojení gigabit lan kabelu do notebooku nedojde k připojení, stále to vypadá, jako, že kabel je nezapojen. (čekám minutu třeba. normálně to notebookům trvá to 8sec.) Opět stačí zakázat+povolit adaptér a poté se připojí. nezkoušel jsem jiný os.
- jak to zprovoznit.

Po připojení gigabit lan kabelu do notebooku nedojde k připojení, stále to vypadá, jako, že kabel je nezapojen

jestli ten kabel vede do 100mbit switche, stane se. může pomoct změnit režim síťovky -> napevno 100mbit/full duplex
jestli je to doma krimpovaný kabel, nejspíš zvlášní zapojení.

je to pravděpodobně jiný problém, nesouvisející s lcd. pokud by souvisel, vyhodil bych základní desku = celý notebuk.

Popisuji to jako 2 odlišné problémy. U notebooku byla vyměněna základní deska kvůli vadě nenabíjení, po té se děly tyto problémy (obsah SSD zůstal stejný). Jiné notebooky s detekcí kabelu nemají problém.

Mohl by být problém č.2 způsoben špatným kontaktem konektoru v integrované síťovce ntb.? Zkusím jiný konektor/síťovku(USB).

změna režimu síťovky ve správci zařízení je zadarmo.
ale - byla vyměněna základní deska kvůli napájení, poté začala zamrzat grafika a je nefunkční síťovka?
informace jdou po kouscích a já už tu nechodím pravidelně.

Tipujem bud naprd ovladace, alebo nejaky SW ktory tam bezi a snazi sa robit powermanagement a switchable graphic nespravne ovladace grafik sa seru a cinskoindicky kod sa posere. Obnov Win na vyrobny stav z recovery (ne nejake "tovarenske blbosti" z windows)
Alebo je zblbnuty EC, odpojit baterku aj nabijacku na minutu.
Alebo je to vadne.