Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon X5460 a OC

Ahoj vsemporidil sem si jiny procesor za E5450, tedy Xeon X5460 3.16Ghz.¨¨

Desku mam Gigabyte EG41MFT US2H 1.4 Dual Bios

Ram DDR3 1066-1333Mhz , 2x4Gb

Při zvedani FSB cca na 3.24Ghz funguje, jakmile jdu vic tak se PC vypne a nacte opet zakladni nastaveni...

Poridil sem si tento CPU prave kvůli tomu, ze se da dostat na 3.8Ghz aniz by se muselo nastavovat napeti a kvůli otevřenému nasobici.

Ale ja se nestanu ani na 3.5Ghz.

Intel Eist a C1E vypnuto..

Nejak nechapu kde je zakopany pes..

Vim ze tady bude hodne rejpalů, tak si to prosim odpuste, ne každý takovy profik jako vy.. Jen chci poradit..

SpeedStep tam uvedeny nikde není..

Jednoduze sem odemknul FSB, nastavil cca tak aby tam bylo 3.5Ghz, zvysil napeti V-Core na 1.3mV, vypnul C1E, Vypnul Intel Eist a F10 (save)

vypne se, naskoci, pak zjisti ze to asi nebezi a zase se vypnul a pak naskočilo zakladni nastaveni..

Poznámka:
Ta deska čipset 41 se na OC nehodí, slabá nechlazený napájecí kaskáda, jen 4 pin napájení procesoru = do 125 W. (ten Xeon má 130 TDP + přetakt takže je naděje, že to nebude mít dlouhého trvání a deska se odporoučí)

Pro OC s.775 byl určený čipset 35,45, 55.