Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objasnění pozic RAM

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně pamětí.
MB má 4 sloty pro paměti, zelený - oranžový - zelený - oranžový
V manuálu se píše, že vložit buď do prvních dvou pozic 1,2 (od CPU) nebo do zadních dvou pozic 3,4 nebo obsadit všechny čtyři pozice 1,2,3,4.
Když mám 2 ramky tak jak to zapojit? oranžový - oranžový 1,3 nebo jak je psáno v manuálu zelený - oranžový 1,2. K čemu pak ty barvy jsou?
Díky za objasnění. :-)

A napr. na tom priklade nizsie od karla sa to zapaja do stejnych farieb, treba si vsimnut ze tie napisy v tabulke NIE SU zoradene stejne jak sloty na doske. A dual sa tam zapaja do stejnych farieb.
(na inej doske to ale moze byt zafarbene inac, tie farbicky su tam len na okrasu, mas to zapajat podla napisov u slotov)

RAMky zapojit podle manuálu, není nad čím přemýšlet. Na pořadí záleží z toho důvodu, aby mohl fungovat tzv. Dual Channel (technologie na zdvojnásobení přenosového pásma pamětí). Správné zapojení zkontrolujheš na obrazovce během startu počítače (POST), tam se většinou vypisuje, zda běží v Dual Channelu.