Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se sám vypíná

Dobrý den, tento problém se poprvé objevil tento týden a stává se stále častěji. Jedná se o samovolné vypínání notebooku při vyšší zátěži. Zejména během hraní her. Notebook se sám vypne během používání a to naposled i po 15 minutách hraní. Konkretně u her Counter Strike Global Offensive nebo Euro Truck Simulator 2 (hraju nejčastěji). to a spousta jiných her mi nikdy nedělaly problém, hrát je na přijatelné úrovni zážitku. Problém probíhá následovně: zhasne displej a zastaví se ventilátor. Vypadá to jako by vypadl elektrický proud v domě...:)) Sám počítač už nenaskočí, tedy dokud opět normálně nezapnu, pak se spouští úplně normálně. Četl jsem že to může být: hardwarem: deska, zdroj (u desktopu, u notebooku nvm jak je to se zdrojem - během hraní musí být notebook zapojen v el. síti), nebo problém v biosu nastavení max teplot, teploty cpu nebo gpu. Procesor jsem měřil v Core Temp (max 85 stupňů při vytížení). Zkoušel jsem i testy ve FurMarku Gpu max pod 90 (87-88 stupňů). Nevím kolik by to bylo po delší době, ale jelikož se mi to naposled stalo i po 15 min, tak je to jedno....

Notebook:
Lenovo IdeaPad Z51-70
Win 10 64 bit
Intel Core i5 Broadwell 5200U 2,2 gh x2
Ram 8 Gb DDR3
Gpu: AMD Radeon R9 M375 2gb

Notebook mám teď rok a půl, záruka vyprší až někdy v březnu 2018, stejně asi pude na servis. Chci se jen zeptat na vaše názory, popř. zkušenosti, nebo jak by jste postupovali vy. Díky za odpovědi :-)

Ten chladic urcite sedel dobre nebolo tam nic ulomene nejaky uchyt alebo nieco podobne? Tazko povedat co tam je blbo, ten chladic na com vsetko je pripevneny co vsetko chladi? Aj nejake tranzistory? Neni prach aj niekde mimo chladica u DC menicov? Ocistil si vsetky otvory? Nepouzivas to nahodou v posteli/na nejakom vankusi ze by bol zapchaty spodok NTB? Ono sa to moze vypnut aj ked sa prehreje nejaky DC menic apod, a to nevidis v meraniach teplot CPU ani GPU.

ne ne a zase ne, používám na stole, ten problém mě postihl ještě před tím něž jsem do toho vlezl, tak nevím. Ptáš se mě jako bych tam něco způsobil já. Jinak nevím co to chladí, nějaký tranzistory nebo co, nevím o čem mluvíš, hodím ti sem screen jak to vypadá okolo toho ventu, jestli z toho něco vykoukáš...

https://ctrlv.cz/apFZ

Jestli to vypíná nějakej blbej drátek co se přehřívá tak je to u notebooku za 16 litrů fakt kvalita.....Lenovo, člověk si nevybere....

pokud to je čistěné i v tom místě co jsem označil, potom...

Problém probíhá následovně: zhasne displej a zastaví se ventilátor. Vypadá to jako by vypadl elektrický proud v domě...:)) Sám počítač už nenaskočí, tedy dokud opět normálně nezapnu, pak se spouští úplně normálně.

...už jen hw vada na základní desce, tipoval bych nějaký napájecí měnič.