Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý/Nový mobil bezpečnost

Zdravím, chci se zeptat jestli je například bezpečnější si nechat zasílat ověřovací SMSky z bankovnictví na starší mobil (bez internetového připojení, bez androidu atd) nebo na novější telefony se neustálím připojením k internetu a androidem, iOS atd, do čeho je pro "hackery" těžší se dostat? Podle mě do mobilu bez jakéhokoliv internetového připojení, váš názor?

najbezpečnejší je mobil bez akéhokolvek pripojenia,čo by sa ovšem nedal poiužívať,takže takýto mobil by bol na h......,čo sa samotného zneužitia bankovníctva týka,tam to nieje až také jednoduché rozhodnúť,čo je bezpečnejšie,starý typ mobilu bez OS ako majú smartphony je velmi ťažko napadnutelný nejakým malwarom,nedá sa tam doinštalovať nejaká lubovolná infikovaná aplikácia,ale aj pre takéto telefony existuje pomerne nepríjemný "vírus" comm warrior,ktorý dokáže aktivovať bt,infraport bez súčinnosti užívatela a posielať sms/mms na pozadí,jeho prvá varianta napádala telefony so symbianom S40/60,ale všeobecne cielene napadnúť nejaký "hlúpy" telefon je velmi komplikované....pokial ovšem dôjde nejaká podvodná sms alebo podvodný mail v znení "aktualizujte alebo zadajte svoje údaje k bankovníctvu kvôli overeniu Vašich údajov" a takto dôjde k zneužitiu údajov,tam neuchráni ani "hlúpy" telefon bez plnohodnotného OS,pokial užívatel zareaguje a sám poskytne to,čo nemá....