Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studentský notebook do 15k

Čau, potřeboval bych pomoct...s novým akademickým rokem bych si měl pořídit notebook, už jsem tu vyčetl, že pokud chci menší velikost - asi 15" max, bez num. klávesnice se holt budu muset obejít. Asi bych chtěl i nějakou slušnou výdrž baterky. Dal by mi někdo konkrétní tipy, do čeho by šel? Na notebooku budu hlavně psát, koukat na filmy a možná pustím nějakou nenáročnou hru?
DÍKY MOC! (caps pro zdůraznění vděku za každý možný tip)

za každý možný tip

• Jsem si skoro az jisty, ze nejde o to co hledas, ale premyslel ji o "Windows PC tablet ?" : https://www.alza.cz/acer-switch-3?dq=5041925 (jen pro ukazku WTablete)
* Uz nekolik let pouzivam tyto zarizeni (Microsoft Surface) pracovne a k notebooku bych se uz nevracel.

• Jako student by ti to mohlo stacit, hlavne je pohodlné mit moznost oddelat klavesnici a pokracovat praci ci uzivni treba na kline, nebo na kolejich na pokoji v leze jako tablet, taky maji slusnou vydrz baterie, FHD monitor s DALL@IPS, cteni na primem slunci.
- Samozrejme nechybi ani aktivni PORT USB 3.1 (USB-C)
- DisplayPort|HDMI
- Vydrz baterie
- SD Port na rozsireni uloziste.
- Wifi 2.5|5GHz|Bluetooth 4.x
* Treba u té Surface, programy ulozené na SD (Class10@U3) nemaji nejaky problém a asi bych ani nepoznal ze nejsou spusteny na HDD|SSD, kde neni problém rozsirit uloziste o dalsich treba 256Gb.

PS : Ale jak pisu vyse, jde spis jen o TIP jak vnuceni volby za NTB, ktery doporucuji spise tomu, kdo hleda predevsim pohodly a vykon baterie, jak NTB na vykon..
* Kdyz sem byl ve skole, tak sem mel jen calkulacku + "KOHINOR NOTE 1" ne NTB s QuadCore a prezil jsem :-p