Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TPM a tovární nastavení

Zdravím,
jelikož jsem se až po provedení dočetl, že Windows.old se dá smazat klasicky v nastavení, nebo vyčištění disku, tak jsem místo toho dal Tovární nastavení, protože jsem měl málo místa.
Takže dotaz, napsalo mi to při továrku, jestli chci smazat TPM, a teď nevím přesně co to TPM obsahuje a co to smaže, a hlavně, neztratím tím aktivaci Windows? Nejsem si jistý, jestli má vůbec BIOS tento notebook, jelikož má eMMC disk a nenabízí mi při pouštění notebooku, žádný ''F8 atd..'' Proto, pokud dám při továrku smazat TPM, co se stane? A nenainstaluje se mě windows bez aktivace? Děkuji za odpovědi

Nestratis tym aktivaci.
TPM moze obsahovat kluce k sifrovaniu dat na disku, ak si zapol bitlocker apod, ale ked nevies co to je tak si to asi nikdy nezapol. Nemusis ho mazat ale mozes ak nemas zapnute sifrovanie a ak nepouzivas vedome nic ine z TPM.
Kazdy notebook ma BIOS. Tovarne nastavenie z BIOSu sa spusta klavesou od vyrobcu zavisi od vyrobcu, F11, F9, apod.