Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem po zapnutí PC (WIN7)

Zdravím, po zapnutí pc mám cca 1-2 hodiny problém s připojením k internetu, který poté odezní. Problém spočívá v tom, že když zapnu prohlížeč, steam, Teamspeak, Discord, či program s nějakou aktualizací nebo síťovou aktivitou, funguje vždy jen jeden z uvedených. U ostatních stoupnou ms (TS,Discord) do neúnosných tisíců a u aktualizací spadne rychlost stahování na několik kb. Vždy, když je spuštěno více programů najednou, funguje vždy jen ten v popředí (mám zapnutý youtube v prohlížeči, ale video se nenačítá a Discord v popředí v okně funguje normálně - když okna prohodím tak se efekt obrátí). Zkoušel jsem sledovat aktivitu aplikací a programů, ale žádná nevykazuje nadměrné či podezřelé hodnoty. Nemáte nějaký tip?

Děkuji.

antivir zůstává tajný. taky nepíšeš, co si představuješ pod slovy "vypnout antivir", dovol abych se zasmál.

že máš připojení v pořádku na jiných pc tě asi netrápí, kvůli nim sem nepíšeš.
jde o to jak to běží na tvém pc a čím jsi tajně připojený ke stále tajnému routeru.

i po druhé odpovědi 0 informací, naprostá ztráta času.

komunikuju jen s lidmi, kteří projeví zájem.

kdyby to někoho bavilo s tebou řešit, potřebuje nějaké informace. píšeš tu potřetí, ale žádné jsi neuvedl.
píšeš o "vypínání antiviru", což defender ve windows neumí, ale stejně přesný název neuvedeš.
zuřivě tajíš informaci o routeru i o připojení k němu, přestože máš problém s připojením.

k čemu tam jsi? tvoje děcka budou zdvořilejší a napíšou více informací, ty už radši neřeš nic.

1. odpovídám ti, takže zájem projevuji (logicky)
2. neptám se jestli to někoho baví, pokud někdo odpoví, zájem o pomoc jde z jeho strany (opět logicky)
3. pokud chce pomoct a nemá potřebné informace, nic mu nebrání se mě na konkrétní informace přímo zeptat otázkou s otazníkem na konci (stále pokračujeme v logice)
4. nemám děti a nevidím jediný problém s mojí zdvořilostí v bodě dokud jsi TY nezačal s větami typu "dovol abych se zasmál" a "naprostá ztráta času"
5. pokud mi nechceš pomoci a otravuje tě tato konverzace můžeš ji směle opustit
6. pokud mi chceš pomoci tak zde jsou informace, co požaduješ

Router - Zyxel VGM 1312 - B30B
Připojení - do domu optika, dále ethernet
Antivir - eset nod32 - zkoušel jsem ho i odinstalovat a problém zůstával i po restartu pc
Zmiňuješ se o defendru, ale ten jako samotný jsem v pc nalezl jen jako složku s pár .dll soubory.

A ten zavadny PC je teda pripojeny jak cez len alebo wifi alebo jak? Jak presne mas nastavene IPv4 a IPv6? Vsetko na auto? Vypis z ipconfig -all?
Antiviry treba skusit vsetky uplne odinstalit a restart windows.
Mozes tam mat aj viry ktore ta presmerovavaju na proxy nejake co ti zobrazuje potom plno reklam a porna a ten proxy proste je pomaly lebo spracovava data milionov nakazenych PC. Ano mozes mat viry aj ked mas antivir.
Popisujes to tak ze to zavisi od software v PC, preto skor mierim na software v PC. Preistotu si tam nabootuj live linux (www.ubuntu.cz) z USB sticku alebo CD, a skus ako ide internet v nom.
To ze sa to prejavuje prve hodiny po zapnuti by skor ukazovalo bud na antivir alebo nejaky SW ktory robi po starte Win bordel na LAN, alebo mas mozno nejake naprd ovladace LAN resp. Wifi ci jak to je pripojene.
Co vsetko sa ti spusta po starte Win? Viz napr. start-spustit msconfig, karta po spusteni. Mozes aj vsetko povypinat a restart.
Proxy v nastaveni prehliadaca nastav na ziaden, ci sa nieco zmeni. DNS u adapter - protokoly - IPv4 v centre sieti nastanv na skusku na 8.8.8.8 a restart win ci sa nieco zmeni. A IPv6 na test vypni

.. a skontroluj si ze neni zasekly Windows update, bud tak ze spustis Windows update hladanie updatov a pockas kym to dokonci (ked to nedokonci tak je to zasekle a vytazuje CPU), potom trebars vypni Windows update uplne na test