Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lacná SMART TV skúsenosti

Ahoj, môj "staro-nový" TV sa pokazil a chcem si nájsť nejakú lacnú náhradu. V ponuke som našiel Smart TV za 160€ https://www.hej.sk/televizor-hyundai-hln-24ts382-smart-cierna/
Myslíte si, že by to bola dobrá kúpa, čo sa týka pomeru ceny:vybavaenia?
Nakoľko moc nesledujem TV tak by som nechcel doň vraziť viac ako 160€ keďže na ňom sledujem iba správy a dokumenty občas (DVBT).
Vopred ďakujem za vaše názory

Laciná náhrada není moc dobré řešení. Také dlouho tato značka/neznačka nevydrží. Nějak stejně nechápu to oblbování lidí,že se používají názvy ,které člověk slyší v běžném životě,ale v úplně jiných souvislostech. Hyundai jsou auta .... Taková podprahová reklama.

smart telky mají navíc připojení na síť - buď přes wifi, což je v paneláku na vyliž, nebo přes lan.
hyundayi je mezi levnými tv odpad, něco jako acer mezi pc. zprávy se na tom sledovat dají. (má to třeba nekvalitní telefonní zvuk a přitom žádnou regulaci)

ještě jsem přehlíd, že chceš jen 24". to se nevyplatí, to je tak na sledování tv na záchodě. pod 32" bych u telky nešel.
naopak jestli síťové připojení neplánuješ (youtube je zatím možná kompatibilní, ostatní internet zdroje jsou placené, o domácím dlna nic nepíšeš), pak nemá smysl za to utrácet a preferuj spíš praktičtější úhlopříčku.

počet tunerů to píše jeden. jestli myslíš kompatibilitu s dvb-t i t2, to dnes mají všechny.

naopak to nemá starý analogový vga vstup, který by se třeba z notebuků mohl hodit.

HD READY rozlišení 1366 x 768 pxl

no jo, vybíráš nejlevnější model. na filmy to stačí, jako náhrada pc monitoru nepoužitelné.

lg: jestli čtu dobře, nemá dvb-t2.
u českého czc už není v nabídce, ani výrobce neuvádí lepší údaj. takže upgrade nečekej a kup si něco perspektivnějšího.

full hd je otázka - ale k čemu je ti takový obraz na pidi televizi, kterou sleduješ minimálně ze 2m? jo, při náhradě monitoru je to nutnost.

samsung se mi hnusí a už nikdy víc, ale mají fabriku na slovensku, můžeš je podpořit.

bože ty to vidíš, nechceš aspoň jednou jebnout bleskem podle ip adresy?
když sem píšeš ty své politické naivity, je mi z toho na blití, ale je mi do toho prd. co tak začít myslet?

DVB-t2 je perspektiva jo když tam bude všechno kodovaný?

nevím jak sk, ale u nás ti ten tvůj dvb-t za 4 roky vypnou.

dvb-t nefunguje tam, kde ho ruší lte pro mobily = všude kde je horší příjem.
1. aby lte nerušilo dvb-t a vešly se vedle sebe, bude se přecházet na dvb-t2
2. díky vyšší kompresi h.265 bude víc místa pro full hd - a jen u těchto vyhrožují soukromé kanály, že budou placené.
90% času vysílání novy jsou opice na pódiu nebo žůžová zahrádka, ani v uhd nemám zájem.

když sem píšeš ty své politické naivity, je mi z toho na blití, ale je mi do toho prd. co tak začít myslet?

To jako kde to by mě zajímalo?

nevím jak sk, ale u nás ti ten tvůj dvb-t za 4 roky vypnou.

dvb-t nefunguje tam, kde ho ruší lte pro mobily = všude kde je horší příjem.

To se ještě neví o DVB-t2 se kecá už X let a skutek utek ty co kupovali draze elektroniku s podporou DVB-t 2 tak ta už leží dávno ve sběrném dvoře aniž by to někdy využili,takže z těch možná 4 může bejt klidně 8 dalších.Jako DVB-t a jak funguje skvěle si zajdi na nějaký Tv fora,to nefunguje pořádně ani když bydlíš v Praze u vysílače tak sse nenějaký HD vysílání nelapeš,natož pak jinde a není to tím LTE to bylo dřív než se to tu rozšířilo....Tak JOJ hlásala že program bude kodovanej a jak to pořeší ostatní pak bude otázka krom státní Tv....

na kecy jedna paní povídala je tu facebook.

To se ještě neví o DVB-t2 se kecá už X let

mám souseda, který teprve letos zjistil, že do důchodu neodejde v 60, ale že ještě musí 4 roky do práce. ano, taky se o tom mluví asi 20 let, ale u něj doma nikdo nezazvonil a nikdo mu to neřek osobně, ten blb to do letoška taky nevěděl.

tazatel:
situace na sk není stejná jako u nás, předpokládá se pozdější přechod. zatímco u nás už telku bez dvb-t2 (a přesněji s h.265) už asi rok nekoupíš, tam způsob kódování teprve předpokládají, ale zavedení staršího h.264 by nemělo smysl.
v případě koupě 24" piditv je možné počítat s tím, že to člověka rychle omrzí a zbude to doma jen jako zbytečně dražší monitor - a za 2-3 roky si půjde koupit telku normální velikosti s už jistým kódováním.

No nevím jestli jedna paní povídala ,ale že se programy kódovat budou se mluví dlouho a jak to bude neví nikdo,jasný že státní nikdo kódovat nemůže když si je každej nuceně platí.

A k tý malý uhlopříčce dost lidí už ani na Tv nekouká ani jí nemá a na všechno koukaj v Pc na 24-27 ,takže jde čistě o každýho názor jestli to stačit bude nebo ne,mě to třeba stačí bohatě taky 24 i když mám Tv kterou ale vůbec nezapínám......

Tak já zrovna znám dost lidí co měli smůlu na LG Tv,ony rády chcípaj po záruce takže je dobrý si připlatit za delší.Ale jinak věřím nevěřím ,panely dělá Samsung,LG sem tam i Sharp pro ostatní nikdo jinej,pak nějaká Čína ty nejlevnější většinou Tn,takže stejně koupíš v 99% panel VA,PLS,IPS od LG/Samsungu no a pak otázka elektronika a ta bude na stejno.:-)