Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s bootovaním

Dobrý den,koupil jsem si ntb bez OS s tim že si tam dám W10 z flashky v biosu,to se mi podařilo ale při instalaci w10 se mě to zepta kam chci OS uložit.NTB má 1TB HDD tak na ten to chci uložit a nejde to,že prý potřebuju disk GPT disk zatím co mam MBR.
Byl bych moc rád kdyby někdo pomohl,předtim sem si kupoval ntb jen bez os a nikdy jsem takovy problem neměl.

Děkuji))

- Jestli vyzaduje GPT tak mas spusten Secure|Boot a delas instalaci v modu UEFI (HDD nastaven na AHCI).
* Jestli mas moznost ve vyberu disku FORMAT tak zadej format, nebo vytvorit novou partition.

TiP ~ Pomoci instalacniho zarizeni jde spustit i console|diskpart, kde jde disk popripade na "GPT" prevést.

1) Diskpart
2) List disk
3) Select disk (+ cislo tvého disku)
4) Convert GPT
5) EXIT

[80002-dpart-jpg]