Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovani grafiky - maximalni stupne?

Zdravim, taktoval jsem svoji Geforce GT555M pres MSI Afterburner, pri hrani fornite mi dosahujou stupne maximalne na 81stupnu, tak by me zajmalo jestli je to moc nebo ne u moji grafiky ktera je integrovana v notebooku ASUS...

Intel core i5 2410m
8gb ram
Geforce 555M + Intel hd 3000
Windows 7 64bit

Takze moje otazka zni, kolik stupnu by mela moje grafika dosahovat aby se neposkodila nejak?... nekde jsem cetl ze max 105stupnu, coz nevim jestli je pravda proto se ptam tu.

takze momentalne pri hrani 81 stupnu max..

Diky za odpovedi.

Na notebooku sa ti podarilo zmenit realny takt?
Grafika sa sama podtaktuje ked sa teplota dostane na max, typicky tie mobilne chipy idu do 100stupnov, dedikovane grafiky mozno aj viac.
Ale znicit to mozes aj ked teplota je nizka, napr. odpalis menice, alebo chip overshootom menica ptz menic pracuje mimo normalnych testovanych rozsahov, viac namahas kondenzatory, apod. A potom to raz skape. Ono to skape aj ked sa to nepretaktovava, lebo to je asi tak lacnejsie.

tak jak je mozne ze to mam podtaktovane ? jak nastavim teda aby to slo normalne na 740 a nebylo to podtaktovane..?

edit: po pretaktovani na 740 mhz mam ve fortine 23 -25fps, kdyz vratim na puvodni takt, mam 35-38fps, jak je to mozne?