Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Office 2013 nezobrazuje "Posledné súbory"

MS Office 2013 (x64) mi po kliknutí na ikonu umiestnenú v "Paneli úloh" prestal zobrazovať výber z "Posledné súbory".

Asi tri roky mi to fungovalo takto:
- klikol som pravým tlačidlom myši na ikonu umiestnenú v "Paneli úloh" a rozprestrela sa mi ponuka výberu z "Posledných súborov". Kliknutím na zvolený súbor sa Excel (Word) spustil a otvoril vybratý súbor. Vyzeralo to takto:

[excel_zoznam_suborovOK.jpg]

Už asi tri dni sa mi ponuka výberu z "Posledných súborov" nezobrazuje. Vytvoril som už asi 10 nových súborov a ani jeden tam nie je zapísaný. Teraz sa mi po kliknutí pravým tlačidlom myši zobrazuje iba takto skráteno bez voľby "Posledné":

[excel_zoznam_suborovBAD.jpg]

Chcel som opraviť nainštalovaný MS Office 2013, tak som vložil inštalačné CD a z ponuky som vybral "Opraviť" inštaláciu MS Office. Oprava prebehla na 100%, počítač sa reštartoval a po reštarte problém naďalej pretrváva.

OTÁZKA:
- ako donutiť MS Office 2013 (x64) - aby zástupca v "Paneli úloh" Excel 2013 a aj Word 2013 začali zobrazovať ponuku výberu z "Posledných súborov"? Systém Windows 10 Pro (x64)

Ďakujem za reakciu. Nepomohlo.
Vyhľadal som uvedený priečinok C:\Users\xxxx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
súbor "9839aec31243a928.automaticDestinations-ms" sa tam nenachádzal.

Premenoval som priečinok AutomaticDestinations na AutomaticDestinations.OLD a preveril či sa to opraví. Neopravilo sa to. Vytvoril sa nový priečinok "AutomaticDestinations" a "Posledné" súbory sa naďalej nezobrazujú. Vytvoril som aj niekoľko nových súborov wod a excel a "Posledné" súbory sa mi naďalej nezobrazujú.

Systém Windows 10 Pro (x64)
MS Office 2013 (x64)

C:\Documents and Settings\xxxxxx\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Recent\*.*

V tomto priečinku sa uchováva recent (naposledy očumované) pre MS Office dokumenty. Nasmeruj si správne zložku.

Ešte jedna faktická: Mal by v tejto zložke byť súbor: index.dat

Potom z ISO, tj. priamo z inštalačky balíka MS Office 2013, Setup.exe. Iná cesta nie je možná. Jedine sa prekúsať tisíckami hlavne tých správnych kľúčov v Registroch a zložkách Office, ktoré manuálne zmažeš. (Ak si pripútaný na vozíčku). Lenže jednoduchšie je Diskpart - Clean - systémový oddiel a z ISO W10 začať úplne načisto novou inštaláciu.

Máš si robiť Image systémových oddielov s vyladeným OS.

Ja mám bitové zálohy; x64: WXP, OS Vista, W7* / W8x / W10, po ruke kedykoľvek k obnove.

Zistil som, že je to problém, ktorý sa v mojom prípade opakuje každý rok po októbrovej aktualizácii vo Windows 10 Pro (x64). Každá aprílová aktualizácia tento problém doteraz vždy opravila a od apríla do októbra všetko fungovalo ako sa očakávalo. Od októbra do apríla to zas prestane fungovať. Teraz som období (verzia 1809), kedy to nefunguje. Čakám na aktualizáciu Windows 10 verz. 1904 - začne to opäť fungovať.