Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rýchlosť ethernetu a wifi

zdravím, mám router TP-LINK TL-WR841N a notebook ASUS X555LN-XO162D s 802.11 b/g/n

Doteraz som mal napojený internet len na WiFi a rychlosť som mal okolo 15Mbps(download) dnes som napojil na ethernetový lan kabel a rychlosť mám 95Mbps(download). Ak má ten moj router 300Mbps platí to len pre napojenie cez ethernet ? lebo inač si to neviem vysvetliť prečo je to pri bezdrotovom prenose pomalšie. Alebo nevie wifi adapter v mojom notebooku primať viac ako 15Mbps?

1) dosažitelná rychlost připojení závisí na kvalitě signálu. ty ho musíš přes několik zdí dostat, a taky ho router musí od tebe přijmout zpět.
a do toho ti tento utlumený, odrazy poškozený signál může rušit na stejném kanálu soused - máš se podívat co je ve vzduchu.

2) 95mbit je propustnost toho tvého routeru wan -> lan.
propustnost wifi v režimu tzv."300mbit" je max.125mbit - a to v prostředí bez zdí a bez rušení. a pro více obsluhovaných wifi klientů bude rychlost ještě nižší. wifi je doma vždy podstatně horší než kabel.

co s tím:
- můžeš vybourat zdi mezi tebou a routerem, tím začni hned ráno
- přemístíš router jinam pro lepší příjem
- zkontroluješ rušení od sousedů a přeladíš na volnější kanál
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs
- natáhneš si pár desítek metrů kabelu podél zdí. když chceš mít v brlohu wifi, zapojíš si druhé ap až u sebe.
- pro obejití zdí koupíš pár powerline adaptérů