Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový PC se seká

Zdravím,

prvně se omlouvám, nevěděl jsem kam pořádně můj problém zařadit, snad to je dobře. K věci, mám asi 2 týdny nový PC, ze začátku vše jelo v pořádku, nikde nebyl problém. Po 2 týdnech již 3. den pozoruji výrazný pokles FPS ve hrách, například když máte v Overwatchi stabilně 60 FPS na vysoké detaily a najednou to začne padat po 30, někdy dokonce pod 20, je to dost znát. Sledoval jsem teplotu procesoru a testoval i výkon grafické karty, vše by mělo být v pořádku, přesně tak jak jsem PC zakoupil, FPS tomu ale nenasvědčují. Vím, že to není bůh ví jaká herní mašina, vlastně to je spíše pro občasné potřeby za dost malé peníze ale docela mě znervózňuje ten pokles výkonu (i když podle testů by mělo být vše ok, nevím co s tím je). Budu rád za jakoukoliv radu k mému problému, předem děkuji.
----
PC:
AMD A10-7800 R7, 12 Compute Cores 4C+8G 3,5 GHz
8 GB ram
GeForce GTX 750
disk 1TB + 8GB cache
OS: Windows 10 Home 64 bit (nejnovější aktualizace ke dni 15.10.2017)
----

To je pěkná pitomost na občasné hraní - tohle zvládne vše na co si vzpomenu nebo chci hrát, pár kousků dokonce i na maximální detaily, myslím si, že mi to bohatě stačí, případně základní deska poskytuje dost velký prostor pro upgrade, časem uvidím. A s intelem mám nehezké předchozí zkušenosti. Teploty 70°C, výkonem že i slimák by se styděl... ne děkuji :)

za dva týdny stihne uživatel své pc zahnojit lecjakým automaticky spouštěným odpadem.
ve správci úloh nemá cenu nic kontrolovat, od win8+ jsem neviděl rozumný printscreen.

- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- proti adware a spyware používám adwcleaner.

Na procesy v pozadí jsem myslel ještě dřív než jsem sem napsal, zkontroloval to, vše je v pořádku, když tam něco bylo, povypínal jsem to, nemělo to ale efekt.
Hned jak se začal užírat výkon, stáhl jsem snad vše co mě napadlo od CCleaneru, přes adwcleaner až po nejnovější ovladače, vše pro jistotu, že je všechno v pořádku. No, nic nepomohlo. Pokud tu nikdo nenapíše rozumnou radu která by mi pomohla, zálohuji si důležité věci na externí disk, smažu soubory na disku a hodím tam čistou instalačku win 10 - ale to chci použít až jako poslední bod, protože nemám tolik času, abych mohl ten proces kontrolovat celou dobu. Přp. pak reklamovat pokud to bude dělat i po novém startu.

Pokud tu nikdo nenapíše rozumnou radu která by mi pomohla

hlavně že ty píšeš samé kretenismy.

v autoruns jsi nic nezkontroloval, v process exploreru sis ani nepřečetl, co ty svchosty obsahují, jenom rozesíráš windows ccleanerem určeným pro hlupáky.
je mi líto, že jsem s tebou vůbec ztrácel čas, už to neudělám.

Aktuálně jsem zjistil, že bůh ví proč mi systém žere 50-70% mého procesoru (alespoň to ukazuje správce úloh). Nějaké rady k tomuto zjištění? Procesy na pozadí už jsem povypínal, jediné co mám zapnuté je messenger a google chrome, nic jiného tu už neběží.

svchost.exe konkrétně je tam 2x - je to od Windowsu ale nemám páru k čemu to je. Stačí to ukončit v správci úloh a problém je vyřešen, jakmile ale PC restartuji(vypnu, problém je zpět. Dá se to někde vypnout permanentně? A k čemu to vůbec je?

Whoa, tak nakonec to bylo nějaké to svinstvo s aktualizacemi. Jsem ani nevěděl, že si Windows prostě řekne "tak, teď si budu žrát 70% procesoru" a je to v pohodě. No díky moc za rady, tedy až na jednoho negativního člověka zde, ale nebudu si jím kazit den :)