Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení počítače - koupě HW

Dobrý den, zkušenosti se stavováním počítačů mam dost ale přesto se zeptám. Člověk nikdy neví, může se najít někdo kdo s tím bude mít zkušenost a říct proč zrovna něco z toho nebrat.
Budu rád, když se podíváte na sestavu, kterou budu příští pondělí objednávat a pokusili se mi vyvrátit proč bych něco neměl brát. Popř. jak to vylepšit.
Jako programátor mi cena absolutně nedělá problémy. Ale neznamená to, že automaticky budu brát to nejdražší co je. :-)

Sestavuji si počítač, který budu používat převážně na hraní her na 4K obrazu a to ve vysokých snímcích. Dále by měl dokázat rychle renderovat v editačních softwarech (AAE, Blender).
Tento počítač by mi měl vydržet tak na 5let, za tu dobu tohle bude už běžná sestava počítače.

Nebudu déle zdržovat a pustím se do vypravování o mé sestavě.

Nedávno AMD přišlo s tím, že vydalo nový procesor, který umí reálných 16 jáder. No kdo by potom neslintal?
Proto jsem se rozhodl svůj nový stroj lásky vybavit AMD Ryzen Theradripper 1920x, který běží na 3,4GHz a včetně turba 4GHz.
S tvořením lásky ale přichází i zodpovědnost a problémy, tento procesor používá socket TR4 a bere si kolem 180W.

Kvůli tomuto super soketu, se ovšem nedá vybrat nějaká levná deska, protože to ostatní prostě neumí. Osadil jsem počítač tedy deskou Gigabyte X399 Aorus Gaming 7, byly tam i levnější, ale tato deska se mi líbila po vizuální stránce. A to z důvodu, že je oranžová, později vysvětlím proč na tom dbám. Tato deska podporuje socket TR4, pamětí DDR4 až 2667MHz, umí PCI-E x16 a obsahuje konektory na SATA 6Gb/s. Nic víc od toho neočekávám.

Proto jsem se ihned rozhodl tuto desku osadit dvakrát pamětí Corsair White (2x8GB) DDR4 2666MHz.
Vybíral jsem jí podle značky (u Corsair jsem nikdy nenarazil na problémy) a kvůli tomu, že je v bílo/černém provedení. Což ve výsledku bude skvělé! A jelikož deska podporuje až 8 slotů, v budoucnu to koupím ještě 2x.
Prozatím jsem s pamětí žádné problémy neměl a proto nevidím důvod jí tam rvát víc než 16GB.

Tuto předraženou sestavu potáhne grafická karta od Gigabyte a to GTX 1080 TI 11GB, která ve všech recenzích většinou drtí ostatní grafické karty a to i ty nové od Vega a rozhodně se mi vyplatí připlatit 4 tisíce za 20 víc snímků. Počítám s tím, že u náročních her poběží reálně na těch 550W. Vybral jsem si jí také z důvodu protože má rovnou chladič na vodní chlazení a je v oranžovém provedení. Myslím že s touto grafickou kartou budu nadměrně spokojen.

Sestavení výše uvedené by nemohlo fungovat bez zdroje a na zdroji se rozhodně šetřit nesmí! Proto jsem vybral Corsair HX1000, 1000W, kde tato značka má dobrou pověst. 1000W jsem vybral z důvodu protože grafická karta vezme 550+-, procesor 200+- a něco do rezervy. Lepší je vždy nechat rezervu než to počítat na puntík. Na tomto zdroji se mi líbí to, že je modulární a tím pádem pak v bočnici nebudou zbytečné kabely. No není to nádhera? U starých zdrojů se to vždy muselo někam našmrkat a to by v případě vodního chlazení mohlo dělat i problémy.

Pokračování v komentářich, kvůli omezení počtu znaků.

Tohle je fakt asi jenom žert, protože normální člověk sotva složí PC za 80 tisíc (počítáno bez chlazení a W10) s periferiemi za dalších 30 tisíc a dá do toho jenom 256 GB SSD a 1TB HDD, což je v dnešní době již slabší podprůměr.

Nejedná se o žert, nemam důvod tam rvát vyšší SSD než 250GB, mam ho nyní a za dva roky jsem ho nezaplnil. Slouží jenom na operační system, na nic jiného.
Nechápu tedy proč bych tam měl dávat 1TB SSD. Na data bohatě stačí 1TB HDD. V případě nutnosti se dá vždy dokoupit.

Očekával jsem od Vás radu co vylepšit a změnit, místo toho jsem se dočkal jenom kritizování a neslušnosti.
Nenašel jsem tu žádný příspěvek, který by řekl proč je něco špatně a proč to tak nedělat. Sestavu jsem znovu zkontroloval a vypadá naprosto v pořádku.
Přišel jsem si jenom pro rady a tipy.

Měl jsem o dobrovolných rádcích na tomto fóru lepší mínění, mrzí mě, že jsem se mýlil.

XoXoChanel, sestavu mam již vybranou, nevidím důvod proč jste naprosto vybral všechno jiné. Žádal jsem o rady a ne o kompletní novou sestavu.
Přesto Vám děkuji, za Váš pokus.

M-Pol, proč by toto měla být ukázka jak to vypadat nemá?
Jediný co jsem z vaší odpovědi postřehl a uznal za pravdivé je, že monitor je TN. A však jsem psal, že ho budu ještě měnit.
S paměti naprosto nic špatného není, jedou na maximální frekvenci, kterou podporuje deska a jsou správného typu.
Disky jsou taktéž pohodě, viz. začátek této odpovědi, prosím o upřesnění, proč jsou podle Vás tyto disky tak špatný.

Jak jsem psal, ve vodním chlazení jsem nováček, tím, že mi řeknete, že je zmatené. Mi vlastně nic neřeknete, nezlobte se na mě.

Jsi o své pravdě přesvědčený, navíc jsou to tvé prachy, tak nemá cenu dále něco rozebírat.
(to, že nevíš co je čtyřkanálový řadič pamětí a ani po upozornění (XoXo) tě to nijak "netakuje", je smutné,
že existuje daleko rychlejší SSD M2 jde mimo tebe, systémový C SSD 250 GB je prostě malý, nebo časem bude,
SSD jen na OS je nesmysl u takovéto sestavy = hry + hrátky s videem
a dát nyní za TN monitor 17 000,- potom někdy ho měnit, je naprosto mimo moje chápaní)

Jinak "vodní" chlazení je pořád chlazení okolním vzduchem, o "tichosti" se nedá nijak zvláště mluvit, pořád někde budou větrníky + klapající čerpadlo, existence uniku media a zničení čehokoliv je možná a navíc pustit se do "vodníku" jak pro procesor tak i pro g.kartu vyžaduje hodně znalostí o problematice + zkušenosti.

(no fuj, já tak nerad čtu a píšu romány)