Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FAT32 vs NTFS Jak jsem málem známýmu poje.. data na disku

Tož aj mistr "světa" se občas utne.:beer:

Měl jsem v počítači připojený disk 320g. Disk byl v nevhodným režimu ide a já si líznul za chodu ho vyměnit s diskem 120g (jak sem zvyklej) a dal "vyhledat změny hardwaru". S tím že to najde nový disk a já ho ojedu na viry...Jenže prd..

Ač jsem s diskem E přímo nepracoval tak to vypsalo nějakou hlášku typu zápis na E: se zpoždění se nezdařil. Prostě wokna něco zapsala na disk 320 co už tam nebyl čili to zapsala na tu 120tku...A průser disk 120g (E) nebyl přístupný. Ani po restartu. Prostě ten 120g disk najednou neměl obsah. Strčil jsem disk do kámošova počítače..a hle ani snaha Windows už nenaskočila...

Polilo mě horko a zahájil jsem pokusy o přímou (ale ne moc rozumnou..) resuscitaci..vložil jsem instalační CD, nabootoval, dal opravit pomocí konzole a napsal fixboot a fixmbr. Po restartu ani prd. Data v háji neslušně v hajzlu::)

Vložil jsem disk znovu do svého (vypnutého) pc0 a po zapnutí se spustil scandisk. Opravovalo to nějakých pět prdelí rejstříků a pak to napsalo oprava indexu souborů pomocí zrcadlové kopie mft a spoustu dalších hlášek. Scandisk dojel a data byli v mém pc normálně vidět. Okopíroval jsem je a strčil disk znovu do počítače kámoše. Windows normálně naběhly..Jako by se nic nestalo. Díky NTFS a jejím kopíím MFT a podobně se vše dalo opravit...

Miluji NTFS je sice o krapet pomalejší než FAT32 ale tohle se stát s FAT32 tak sem v p.... a data taky. Vivat NTFS!!!!
Zmena predmetu, pôvodne: FAT32 vs NTFS Jak jsem málem známýmu pojebal data na disku (fleg)

Tohle chápu, několikrát jsem byl v podobný situaci a je to opravdu prekérka, když není možnost zápujčky disku.
Dneska se na to dívám trochu jinak - kdo pravidelně nezálohuje, ušetří čas i peníze a pro něj by v jeho zájmu mělo být samozřejmostí, že v případě ohrožení dat ihned zakoupí nový disk a na něj data přenese.