

Domácí hosting
Zdravím.
Přemýšlím, jakou možnost zvolit pro spuštění projektu MC serveru. Na FB už mě nebaví ty jejich příspěvky s tím, že hledají buildery na MC server, který jede týden a pak se na to vyserou. Chtěl bych jim ukázat, jak se to má správně dělat, když už se člověk (18+) a ne dítě pustí do nějakého projektu. Jsem bývalý manažer SA:MP serveru Reálný Život, takže vím, jaká je to cesta a odpovědnost. Myslím to opravdu vážně, jinak bych tento topic ani nezakládal.
Plánuji vytvořit i web, který bude mít fórum atp pomocí rad a manuálu PHP. Něco málo znám, ale vždy jsem kódy jen upravoval, ale nikdy nic nevytvořil. Bude to pro mě cesta na dlouhou trať, ale když člověk nemá co dělat a hry už ho nebaví, hledá alternativy. O HTML a CSS se ani nezmiňuji, nemělo by smysl psát tento dlouhý topic, jestliže neznám tyto základy "programování".
No, jaké mám vlastně možnosti a nad čím uvažuji:
1.) VPS -> Neefektivní na MC server. Web a DB by běžela na VPS pokud bych zvolil možnost 3.)
2.) VDS -> Velmi dobrý způsob, ale příliš drahá varianta (nedostatek financí)
3.) Domácí server
Možnost 3.) - Popis
No, to je vlastně důvod, proč jsem založil tento topic. Potřebuji se zeptat, zda stačí UP 8 Mbps. Náklady na provoz (elektřina ...) neřeším.
Samozřejmě bych uvažoval i nad DDoS ochranou a ochranou proti útoku z Internetu na mou síť.
Sloty by se pohybovaly kolem 20 - 30 (ze začátku).
Takže shrnutí k variantě 3.)
Web, Teamspeak3 server a MySQL server na VPS, MC server doma na druhém PC s OS Linux.
Díky všem, kteří se vyjádří k této otázce.
S pozdravem, R1K0.EU
Riko klidně do toho půjdu s tebou poskytnu klidně server
pokud se o to zajímáš a bude tě to zajímat rád poskytnu jistou podporu začínajícím.