Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava pro střih videa 30-35 tisíc

Všechny Vás zdravím,
vím, že je to zde už několikrát psáno, ale chtěl bych si pořídit sestavu pro moji tvorbu videa, především Adobe premiere, After effects, jedná se přavážně o střih a rendering, případně pokud bude čas, zahrát si na tom i nějakou herní novinku (toho času ale moc není).

Nejsem úplný "lajk", ale rád bych si nechal poradit od profesionálů, můj strop je cca 30-35 tisíc, teď jsem dokupoval dva monitory, takže to snad bude dostačující rozpětí.

Děkuji předem za jakékoliv odpovědi, názory rady, rád se něco přiučím!

na stránkach adobe nájdeš dostatok inšpirácie na vhodnú zostavu na prácu s adobe premiere,sú tam certifikované a doporučované zostavy......pokial to bude zostava prispôsobená na prácu,príliš vhodná na hry nebude,to si musíš už ujasniť sám,čo vlastne chceš,pokial to bude len také domáce hranie sa s videom,zakúp si radšej nabúchanú hernú zostavu a na video so zakúp adobe premiere elements,je to osekaná verzia adobe premiere a je osekaná kvôli tomu,aby bez problémov bežala aj na priemernom hardwari u bežných domácich užívatelov,ďalej si ujasni,čo chceš,či adobe premiere 1,0/1.2/2.0 alebo adobe premiere pro ver.XYZ,aj tam je obrovský rozdiel v hw požiadavkách,či budeš robiť na jednom počítači aj finalizáciu,efekty etc,a či budeš chcieť aj hw akcelerovať aj nejaké efekty/prelínačky etc,tam je výhodnejšie potom pouvažovať o nejakej strihovej karte s hw kodekmi a bundlovanou premierou a grafickú kartu prispôsobiť len na "hifi" kvalitný video výstup,dá sa ísť aj takýmto smerom,kúpiť strihovú kartu s hw kodekmi a ako grafickú kartu zvoliť lacné quadro NVS,ktoré vie hw akcelerovať prelínačky/efekty aj v after effects a poskytuje multimonitorový výstup a profi certoifikované ovládače a stojí zlomok ceny quadro kariet určených pre profi 3D....to už nechám na Tvoje uváženie...s klasickou hernou grafikou bude nejaká vážnejšia práca v adobe premiere/premiere pro skôr za trest........