Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi 64 bit

Dobrý den.
Koupil jsem si novy notas kde už mám 64 bit Windows, a nainstaloval delphi (RAD studio 10.1 Berlin)
V tools - options - libray si mohu vybrat zda přidávám knihový pro 32 bit Windovs nebo 64 bit Windovs.
Když dam nový projekt (File - New - VLC forms application).
A pak Projekt - Options, mam v target jen 32 bit platforma.
Jak na to, když chci můj projekt zkompilovat pro 64 bit platformu?

Mám Delphi 10.2. V Menu Tools položku Manage Platforms nemám...
Když ve stávající 32b aplikaci chci v okně Project Manager přes pravé tlačítko myši na Target Platforms (Win32) přidat další platform, tak se objeví AddPlatform, ovšem podsvícené šedě a další platforma přidat nejde.
Když dám novou aplikaci, tak v okně Project Manager další platforma (W64 b) přidat jde.
Kde je chyba?
Díky.

Staci v nastavení projektu pridat platformu, následně přepnout na 64b a zkompilovat.
Ale musíš vést v patrnosti, že mezi 32b a 64b jsou rozdíly ve velikosti datových typů, takže pokud používáš něco, co počítá s konkrétné velikostí, tak buď musíš změnit deklaraci nebo upravit program (Integer, Pointer, ...)

A to mi právě nejde, abych ve stávajícím projektu přidal novou platformu (v mém případě Win 64 b). Jak sem už psal, když kliknu v ProjectManegeru na TargetPlatofom, objeví se mi zašedlé tlačítko AddPlatform, takže přidat novou platformu nelze. Mám W10 a Delphi 10.2 Enterprice, ale to by nemělo hrát roli.