Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nove PC - vyrazeny jistic...ale jede dal?

Jen na uvod - PC mi proslo ruaka kvantum, delam s tim 20+ let, nejsem myslim uplne lama, ale takova obskurnost:

- skladam novy stroj, i5-7600K, Asrock Z270 Taichi, Thermaltake Toughpower Gold 550W. Jinak tam zatim nic neni, jen M22 SSD na desce pro system. Bootnuto z USB Win10PE, pusten LinX at to dostane trochu kotel ( = kolem 70-80W spotreba celku, ne vic - houby zatez pro ten zdroj ). Po cca. 2 hodinach rana jako kdyz odejde zarovka/streli kondenzator atd. a ticho - tma, vyrazeny jistic. Rana prisla cca. ze smeru kde mi bezi tohle PC a i bych rekl ze chvilku bylo citit nejakou spaleninu.

Ok, odpojim to, jistic nejde nahodit, tak poodpojuju vse co na tom okruhu mam, chvili cekam a nahodim (asi byl jen prehraty). A jako pyrotechnik zapojuji vse zpatky, cekam kdy to vyleti. Ale - nic? Zapojeno vse, vcetne toho noveho PC - a vse normalne dfal funguje, vcetne toho PC.

- napada vas co se mohlo stat? Uprimne bych byl spokojenejsi kdybych nasel neco co odeslo a vymenil to, nez takhle.

- To by mu spis vyskocila T (aM|gL/gG ) pojistka ve zdoji ne? .. nebo taky ne
TiP ~ Zkusit jinou zasuvku, nevim jaké jistice doma pouzivas, ale jetli nejaké par A nebo ty slaboucké co maji porodni bolesti uz u 300W zatezi, to same ti udela kdyz na ni zapojis treba topeni nebo parcku (ecoD)