Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co obnáší sestava PC?

Nechal bych si sestavit pc u czc.cz. Os win mám svůj ale jen v elektronické podobě. To bych musel použít media creation tool. Pak sem slyšel o instalaci nějakých ovladačů pro grafickou kartu a základní desku. Berte v potaz to, že si sestavuji pc poprvé v životě a jsem naprostý laik. Můžete mi někdo prosím vysvětlit, o co se jedná a jestli to není nějak moc náročné? Děkuji

HW si nech zkompletovat u CZC.
Co se týče ovladačů, pročti si tohle: Jak vyhledat, stáhnout a nainstalovat ovladače
Zkráceně:
1. Ovladače k základní desce a integrovaným zařízením na ní (zvukovka, síťovka, ...) stáhneš z webu výrobce základní desky. Instaluješnejprve ovladač čipsetu, pak už je to jedno.
2. Ovladače ke grafické kartě stáhneš z webu výrobce čipu grafické karty (tzn. buď nVidia nebo AMD).
3. Ovladače ostatních zařízení (tiskárna, různý USB bazmeky, samostatná zvuková karta, ...) stáhneš z webu výrobce příslušného zařízení.

Co chceš instalovat v BIOSu? :-?
A jakpak by sis tu instalaci představoval, pokud nebudeš mít běžící Windows? ::)

Jestli Ti dělá potíže si přečíst ten návod*, tak to opravdu raději někomu svěř, nemáš o tom ani potuchy...

* Vím, že hlavní programátorské pravidlo říká "Když selžou všechny pokusy, podívej se do příručky", ale na Tvým místě bych se tím rozhodně neřídil.

Pan Mlocik97 si hraje na hrdinu všude koukám, nejen ve hrách ale i na seriozním diskuzním fóru. Bez DVD ti to je na pytel, a co vím tak na jiných 2 fórech ses zmiňoval, že Win jsi za posledních pár let ani instalovat nemusel, protože sis kupoval nový PC, nemám pravdu? Je to nepříjemné, když jen všude lžeš a někdo si dá tu práci to dohledat, co?:/ Uživatel tu stojí o smysluplné rady, ne o výplody tvé fantazie - opravte mě někdo pokud se pletu. Dle tohoto fóra má pan Mlocik97 zkušenosti téměř se vším, dle 2 jiných nejmenovaných si neumí pořádně ani opravit hru nebo přetaktovat procesor. Koukám, že je asi módní kecat do něčeho, čemu nerozumím, že?

Tvoje argumenty sú tak extrémne trápne a mimo že bych ti odporučil navštíviť psychológa...

---

To že som nepreinštaloval ani neinštaloval OS na svojich strojoch za posledné 2 roky ani raz, automaticky neznamená že som OS celkovo neinštaloval / nepreinštaloval ani raz za posledné 2 roky... OS som mohol inštalovať aj na počítači niekoho iného. (čož bežne robievam). To že si dokážem nerozosrať OS, ako niektorý iný, ehm....

Ďalej, čo sa týka "všetko viem" jo jasný, proto sám mám len tu na poradne asi 20 vlákien čo som založil kde sem se ptal? A nikde netvrdím že viem všetko...

pan Mlocik97 zkušenosti téměř se vším

to už ani nekomentuju, to si z kade zistil?

si neumí pořádně ani opravit hru nebo přetaktovat procesor

tak tomuto nerozumiem, nikdy som nežiadal radu čo sa týka pretaktovania procesoru, a nikdy som na svojich strojoch ani nemal potrebu pretaktuvávať procesor (na svojich strojoch je schválne hrubým, lebo zas si z toho vydedukuješ že som nikdy netaktoval)....

Musím, se tě zastat, ovladače na wifi nejsou po instalaci Win 8, 8.1 vubec potřeba, sám win 8 a 8.1 se umí připojit i bez ovladaču. Samo, že je potřeba nainstalovat všechny ovladače.
Že to neumí stařešina win 7 mě nezajímá. Stejně jako že se dá instalovat Win 8 8.1 a 10 s hdd.. dodám v iso formátu.

Ono by to bola úplne blbosť ak by to nedokázal keď počas inštalácie si od Win8 pýta pripojenie k účtu Microsoft. Asi jak by sa mohol pripojiť bez driverov? Samozrejme že Win instalačka v takom prípade už musí obsahoať "základné Microsofťácke Univerzálne drivery".

A to s DVD, už xyz počítačov a notebookov sa predáva bez DVD mechaniky, ako by sa tam dokázali drivery dostať? (ale samozrejme tu budú presvedčovať že instalovať drivery je možné len z DVD - a je to povinnosť).

A to s DVD, už xyz počítačov a notebookov sa predáva bez DVD mechaniky, ako by sa tam dokázali drivery dostať?

- USB
- SD
- LAN * U nas diagnostiku a instalaci delame vetsinou pres port LAN.
(navíc ovladace u Notebooku uz jsou v IMAGE recovery v partition na HDD)

kterého vyhazují z každého fóra

wut? kedy ma z kade vyhodili? Kedy som dostal ban? o čom točíš.... ty si fakt nejak mimo.... Nemáte cvokáreň v Prahe?

a ty si snaď rádce? lebo zatial si do tochto vlákna nenapsal žiadnu radu, iba tu prudíš, a si aj off-topic,... zrejme dostaneš ban možno ty tu. :-D

- Tak to umi uz od Windows Vista, kde se prakticky nahraji generické ovladace /*INF bez softwarové casti, popripade ovladace pomoci sluzby Update.
* To ze je WIFI jede, je jen to, ze ma nejaky at genericky ovladac, i tak by byla instalace na miste, kde vyrobce ve svém ovladaci muze mit jiné, nebo nejaké nastaveni navíc.

Však s týmto súhlasím, len jde o to že to nemusí byť z HDD a že dokáže Win8.1 sa pripojiť na internet aj bez driveru od výrobcu, to samozrejme neznamená že na instalaci driverov je treba sa vykašlať... len tie drivery môže rovno stiahnuť na tom PC z webu výrobcu MB, GK, nebo ntb. Žiadne DVD proste netreba.

Houby tomu rozumíš tak maximálně ty. BIOS se rozhodně netaktuje, zkratka BIOS znamená Basic Input/Output System.. řekni mi jak tohle chceš taktovat. No, prostě nesmysl. To samý jako formátovat desku. Jak se prosimtě formátuje deska? To jako vezmeš desku a nůžkama ji ostříháš do formátu nebo co si pod tím mám představit? :-D