Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automaticka oprava se nechce nacist

Zdravim,
Mam problem. Kdyz chci zapnout notebook znacky Asus, nacte se logo, pak mi to napise probiha priprava automaticke opravy, pak tam preskoci jakasi okna a obrazovka potemni a tim vse skonci. Jak si mam s nastartovanim notebooku jako naprosty laik poradit? Dekuji moc za pomoc. Potrebuju na tom delat veci co prace a jsem na neschopence, tak s tim nemuzu ani nikam dojit...

neschopenka nerovná se polámané nohy.

zachránit data se dají nabootováním nějakého live systému se správcem souborů (hirens, live linux, partition manager, některé záchranné cd antivirů) a vykopírováním důležitých dat na externí disk.
nebo disk vytáhnout a přidat ke stoláku -> v něm vykopírovat data. když doma není stolák, chce to mít nepolámané nohy, těžko ho známý povleče k tobě.

do nouzového režimu ten krám s neznámým systémem naběhne, nebo ho ty automatické opravy už odrovnaly?
ale od win8 výš se už do nouzového režimu prakticky nedá dostat, ani bych se tím neunavoval.

o nouzovém režimu se zmiňuju proto, že z něj jde spustit test integrity v příkazovém řádku cmd.exe:

sfc /scannow

pokud se člověk nějakým zázrakem dostane do naprosto zmateného obnovovacího menu, je tam u volba obnovení systému. z toho nouzového režimu se to hledá líp.