Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku na sledování filmů

Zdravím, prosím vás, chtěl bych se poradit.
Plánuju si pořídit notebook na sledování filmů a internet, takže by bylo fajn, aby baterka něco vydržela a notebook měl kvalitní panel. ( 1920x1080 ) a dobré pozorovací úhly.
Přemýšlel, zda tady má smysl šáhnout po levném Aceru, jediné co vyloženě potřebuju, aby se ten notebook neupekl a měl slušné chlazení, což právě u Aceru nevím.
Absolutně se neorientuju v cenách, takže požadavek je pouze, aby to zvládalo HD video, takže stačí integrovaná grafika.
Slyšel jsem i o IPS panelech, které jsou na sledování prý nejlepší, člověk nemusí monitor různě natáčet a sklápět a nejspíš i matný ?

Otázka je, hádám, že FHD rozlišením a tím IPS panelem by se notebook mohl prodražit.
Jak už jsem říkal, neorientuju se v cenách, dalo by se něco takového sehnat do 13 000 ? Popř. mohl by někdo doporučit konkrétní modely ?

Díky moc

Nakonec jsem našel nabídky, slušný stav

HP Elitebook 8560W a Lenovo ThinkPad Edge E540.
Oba mají slušný displej, bohužel, IPS verzi 8560/8570 jsem nenašel, až za 13 000.
Ale i ten matný TN displej není úplně špatný, když se člověk kouká přímo.

8560W

i7-2720QM
8GB RAM
500GB SATA
nVidia Quadro 1000M 2GB
15,6" 1920x1080 TN

za 8000 Kč

a

ThinkPad Edge E540

Intel Core i5-4200M
8GB RAM
1TB HDD
GeForce GT 740M 2GB
15.6" 1920x1080 TN

za 7000 Kč

HP má lepší procesor, Lenovo zase grafickou kartu, ale jak říkám, chci na tom jen sledovat filmy
Taky objemnější disk, menší hmotnost, ale HP má zase svoje, opravdu nevím.. podle notebookcheck jsou oba panely solidní, nejsou IPS.