Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále nemám W10 Creators Update

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že na svém PC s originální W10 stále nemám nainstalovanou aktualizaci Creators Update. Tedy mám sestavení 1607 a v aktualizacích mi to jen píše „Dobrá zpráva! Aktualizace Windows 10 Creators Update už je na cestě. Chcete být mezi prvními, kteří ji budou mít?“ ... Je to přeci už jen několik měsíců od vydání této aktualizace.

Tak, provedl jsem tedy aktualizaci ručně přes Pomocník s aktualizací Windows 10 a vše proběhlo v pořádku (až na to, že si to znovu zaplo nastavení jako automatická optimalizace disků nebo Rychly start při spuštění). Nyní mám tedy verzi 1709 (16299.19). Nicméně přibyla zde jedna, pro mě nežádoucí funkce. Restartuji-li PC přes START-restartovat tak se mi po restartu zpětně načtou všechny aplikace, které jsem měl spuštěné, např. Chrome se všemi záložkami apod ... (Při ALT+F4-restartovat se to ale neděje !). Zajímá mě tedy existuje někde nějaké nastavení aby se tahle funkce vypnula a restartování fungovalo jako dřív = skutečné restartování systému ?