Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde nastavit wifi

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. mám doma Wifi nejak blbne, mobil jde a ntb se nepripojí a pak treba zas naopak a nebo jde ntb i mobil a zas druhy mobil se nepripojí. tak jsem ji vyresetoval tlacitlek vzadu s planem ze ji znovu nastavim. ale po restartu se nemuzu dostat do nastavení wifi. zadná ip nefunguje zkousel jsem skoro všechny co jsem nekde nasel. mám ji napojenom pres kabel do ntb.. Děkuju za odpoved
Změna předmětu, původně: nedje nastavit wifi (JaFi)

A před tím jsi se do ní dostal?
Obyčejným resetem (pokud jsi ten resetnedržel dlouhou dobu) nedojde k vymazání konfigurace.
Pokud se ti opravdu podaří reset konfigurace, a pokud je to nějaká krabička typu TP-Link, pak je lepší se připojit kabelem. Jinak se ti, když budeš mít stěstí, objeví nová WiFi síť bez hesla, ke které se připojíš a můžeš začít konfigurovat.
K tomu potřebuješ informace od poskytovatele.

spusti príkaz CMD ako správca
v čiernom okne spusti ipconfig /all a pri Lokálnom pripojení Ethernet zisti predvolenú bránu. To je IP ktorú hľadáš. Ale to len v prípade, že nemáš nastavenú pevnú IP adresu na sieťovke.
Ak to nechceš robiť do rána mohol by si vyklopiť čo za zázrak máš doma, ako sa ti tu snažia NAZNAČIŤ a neboj sa byť celkom konkrétny.

tp link tl-wa5110g

to není router.
ten krám jen šíří signál dále jako wifi, ale sám vůbec nemusí ležet ve tvé síti.
ty máš nějaký rozsah své sítě, něco si do ní připojuješ a nevíš ani jakou to má adresu a jak se na to dostat.
sken:
např: https://www.softperfect.com/products/networkscanner/
samozřejmě musíš tušit, jaký krám se skrývá za jakou ip adresou.
podobně: https://www.advanced-ip-scanner.com/

Plno odpovědí, ale informace (skoro) žádná. Pokud chceš přesné rady, musíš podat přesné (a správné) informace.:
1. z jakého stroje zadáváš tu IP adresu routeru (PC? mobil?)?
2. jsi tím zařízením k tomu routeru připojený kabelem?
3. jakou IP adresu máš na spodku té krabičky?
4. krabička je TP-Link přesně jaká?
Pochop, že nikdo k Tobě nevidí a křišťálové koule dnes nějak nefungují...

Edit -tak aspoň jednu informaci už máme: jde o tp link tl-wa5110g

Microsoft Windows [Version 10.0.15063]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\aless_000>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Ales
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Virtuální adaptér Microsoft Wi-Fi Direct
Physical Address. . . . . . . . . : 16-0A-64-56-1D-8B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Řadič Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : AC-22-0B-D6-EF-A7
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::167:383e:54aa:c497%14(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.196.151(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 262939147
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-19-9D-2F-15-AC-22-0B-D6-EF-A7
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Adaptér bezdrátové sítě Qualcomm Atheros AR9485WB-EG
Physical Address. . . . . . . . . : 24-0A-64-56-1D-8B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\aless_000>