Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnova windows 8.1 bez ztráty mnou určených dat

Hezký den,
Chtěl bych se dotázat, zda je možné obnovit systém Windows 8.1 do továrního nastavení bez ztráty mnou určených dat- tj. jestli jde třeba rozdělit disk na cca 100gb část, na ten si přesunout data, které sám uznám za "neztratitelné", která by se při obnově nesmazala.. Nebo nějaké podobné řešení.

Dále se chci jen ujistit, že nebudu při obnově nabízené v ovládacích panelech potřebovat sériové číslo, neboť to mi společnost Lenovo k notebooku nedodala.

Za každou radu budu velice vděčný!

do továrního nastavení bez ztráty mnou určených dat

- Bojim se ze u 'tovarniho nastaveni'|Recovery tato moznost neni mozna.
* Navic pri 'tovarnim nastaveni' muze dojit i k formatu a k vymazani tvého vytvoreného oddilu, seriové cilo ani aktivacni nepotrebujes .
TiP ~ Externi zaloha.

Děkuji za odpověď!

Já se ptám proto, že jsem v systému našel možnost jakési částečné obnovy, kdy to data neovlivní, ale chtělo to po mě instalační CD, které samozřejmě nemám..

Zkusím tedy data přesunout a zvolit obnovení do továrního nastavení, budu doufat, že to klíč chtít nebude... :-)

Určitě si důležitá data někde zkopíruj. Ať už na externí disk nebo na samostatný oddíl - disk. Pokud to neuděláš, tak to nejsou důležitá data. Když se to podaří (a obnova to umožňuje), data zůstanou.

Číslo nebudeš potřebovat - je v UEFI/BIOS.

Bohužel mám disk pouze jeden (v celku) tak mě zajímalo, zda lze ten jeden "rozštěpit" na dva a obsah toho nového by se nesmazal s obnovením do továrního nastavení, nemám totiž možnost data přesunout na externí disk.

Mám starší Thinkpad e530c a nalezl jsem v něm místo pro další disk, dle toho, co jsem se dočetl by to měl být formát mSata... Tak mne napadlo že bych jej přikoupil a data přesunul tam, pak by ale bylo asi nejlepší, kdyby byl celý systém nainstalovaný na tom rychlejším mSata SSDčku, ale nevím si rady, zda to půjde? Lze při obnově zvolit, na který disk se systém "znova nainstaluje"?
V tom případě bych ale musel stejně data zkopírovat jidne, než na ty dva disky v laptopu, že?

budu doufat, že to klíč chtít nebude

- Nebude, nema mit proc.

emám totiž možnost data přesunout na externí disk.

TiP ~ OneDrive|Cloud
* Pod Windows 8.1 mas polozku OneDrive, tzv oblacky, kde své soubory muzes ulozit bez poteby externiho HDD, v zakladu mas k dispozici okolo 50GB z hlavy nevim, ja mam kdyz davali zadarmo nak 1T zdarma., staci ti jen internetové pripojeni.

- Tak at pouzije i jiny Cloud, nemusi vylozene pouzit OneDrive, slo jen uvedeni solution pro nekoho kdo nema externi zarizeni nebo nemue pouzit USB port, kdyz na to prijde, i 5Gb postaci jestli nejde o Save multy-media to nemusi postacit ani jedno tera.
* Me v praci rocni slozka s dokumenty zabere okolo 3Gb.

Niektori vyrobcovia ponukaju obnovu systemu z recovery so zachranou dat, ale drviva vacsina nie. Takisto rozdelenie disku ti nepomoze, pretoze recovery aj tak vacsinou formatuje vsetky oddiely (okrem recovery), takze najbezpecnejsie je prekopirovat data niekde na externy disk.