Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akú powerbank

Pekný deň
Viete mi odporučiť nejakú ľahkú malú poeerbanku v kapacite 8000/10000mph niečo najmenšie ľahšie nie lopaty na cene nezáleží alebo ak je nejaká väčšia kapacita a je to mala powerbanka nie taška veľká tak pošlite.

Abys dosáhl kapacity, potřebuješ mít určitou kapacitu akumulátorů v powerbance a kapacitě odpovídá váha - to je fyzika, kterou zatím neobejdeš.
V powerbankých se dnes skoro výhradně používají akumulátory 18650. Ty nejlepší (cena přes 600Kč za jeden) dnes dosahují 3500mAh. To, co se dává do powerbank má kapacitu kolem 2500mAh, takže pro 10 000mAh potřebuješ 4 akumulátory.
Pokud bys tam nacpal to nejlepší, co se dá sehnat, dostaneš se na kapacitu 14 000mAh (o necelou polovinu víc), ale za 3x vyšší cenu.

Ještě je třeba si uvědomit, že kapacita se udává pro napětí článku, což je 3V. Pro nabíjení telefonu apod. potřebuješ víc jak 5V, takže reálná kapacita pro powerbanku 10 000mAh je pak 6 000mAh. Ale i tak z 10 000mAh powerbanky nabiješ běžný telefon skoro 2x.

Vyzkoušené s kapacitou 10 000mAh jsou třeba Xiaomi.
Pokud budeš mít uvedeno u powerbanky 20 000 mAh a bude malá, pak máš jistotu, že jde o fejk.

10 000 mph, to je víc než 3. kosmická rychlost. :-D]:)

Pravděpodobně jsi měl na mysli 10000 mAh, tedy 10 Ah. A protože se typická powebanka vyrábí z článků 18650, tak na takovou kapacitu, kterou požaduješ, potřebuješ 2-3 články. A tomu odpovídá i velikost a hmotnost.

Záleží na nabíječce. PowerBanka je schopná obvykle cucat docela velký proud, takže za noc nabiješ naplno i větší kapacity než 10Ah. Ano, má nabíjecí inteligenci. Obvykle ale rychlost nabíjení brzdí schpnost nabíječky a mnohem víc kabel, kterým ten proud neprotlačíš.
Jinak jak jsem psal, těch 10Ah je pro 3V článek, ne pro 5V výstup.