Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový monitor - iiyama, nebo Viewsonic

Zdar,
chci pro synka novej moncl.
FullHD 23 - 24", VESA, matný, non-TN, DVI/HDMI, VGA raději taky, do 3,5k Kč.
Na odezvu a další papírový parametry moc nehraju, výrobce si tam může napsat cokoliv a prakticky to téměř nikdo nerozezná (v dané cenové kategorii). Synek to má na hry, doteď má nějakej starej 17" Acer, takže žádný extra nároky nemá.

Mám dva favority:
https://www.tsbohemia.cz/iiyama-prolite-x2474hs-b1-23-6-_d279623.html
https://www.alza.cz/24-viewsonic-va2419-sh-d5100724.htm#popis

Nějaký pro a proti u těchto dvou modelů? Kterej raději?
Dík

- Vzal bych opravdu spis ten IPS Viewsonic, tady tu jejich DALE co osazuji u techto modelu trochu znam a kdybych mel koupit tak v této cenové kategori urcite od nich
* Myslim ze kvalitu integrovanych reproduktoru mas v ..

Na jake grafice synek hraje?

Pokud novejsi AMD, tak bych volil FreeSync monitor, coz vypada ani jeden z tech dvou neni. Pokud ma NVidii, tak bych se spis klonil k iiyama kvuli DisplayPort, jinak jsou monitory priblizne stejne, jestli IPS nebo VA je na hry docela jedno.

Zbytečný fičury, má starýho Radeona. Tam je jen HDMI.

FreeSync neni vubec spatna vec, nebot to drzi FPS. Ale OK, neni to nutnost.

Na jak dlouho kupujes monitor, nehrozi, ze casem bude chtit synek upgrade pocitace? Je pravda, ze dnes jsou monitory spis spotrebaky a mnoho nevydrzi, ale pri trose stesti pri koupi dobreho kusu, muze ten monitor udelat klidne 10 let a je velka pravdepodobnost, ze s nama jeste 10 let DisplayPort bude, nic novejsiho snad ani neni, za to u HDMI tu take do 10 let nemusi vubec byt a pak budes utracet dalsi penize zbytecne za prevodnik. Ja bych si uz monitor bez DP + HDMI (nebo DVI) nekoupil. Naopak VGA je uplny nesmysl, nechapu, proc to tam vyrobci davaji.

VA panel za cenu horších barev.

- Prosim Pane ? Rikate horsich barev ? (DeltaE 1.6|Gama 2.2, teplota barev okolo 6500K)
- Proc bych ho nevolil je i to, ze pouziva k podsviceni PWM|Pulse Widht modulation, me z toho po hodine boli treba oci, rychlejs jsou uneveny.
*Ty ViewSonic jsem nekteré modely této rady uz videl a to i 4K modely, osobne mam rad tu jejich "dale|panel', prijemnejsi na oci, trosku jak kdyby byl studenej ten obaz, ale neni poblém zmenit color profil na teplé|Warm/cool barvy a kontrast ma taky vyborny, cerna je opravdu cerna a "nezmizi" mu obraz 'kdyz na neho zasviti slunce ;-) ..