Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténa pro tv kartu

Dobry den
Mám tv kartu pro DVB-T winfast
a i když bydlím asi 10 km od vysílače a mám na něj přímou viditelnost, tak občas to škytá. Jako anténu mám 30 cm kus koaxiálního kabelu s odstraněním stíněním. Někdy to jde třeba měsíc ok, jindy musím furt laborovat s anténou. Jakou anténu byste mi doporučili koupit? spíše jaký typ. Děkuji

Matrace je venkovní. Bytové náhražky jsou drahé a naprosto naprd. Včetně takzvaných "proutků" údajně pro DVB-T. Musíme si uvědomit, že DVB-T se vysílá na stejných kmitočtech jako analog a tak tam patří taky stejná anténa a ne žádné kosmické prvky. Matraci koupíš všude, v Datartu, Horním Bachu (=Hornbachu), OBI, Globusu... V Datartu bude nejdražší. "Matrací" myslím tuto anténu (montuje se ale svisle!).

Matrace není určena do interiéru, stejně jako žádná jiná smysluplná anténa. Matrace je navíc založená na tom že všechny 4 patra (dipóly) přijímají +- stejně silný signál. Pokud tomu tak není, výsledek je že se signál z dipólů navzájem ruší. Uvnitř místnosti je spousta odrazů, takže je to dle mého soudu už skoro jedno, výsledek bude vždycky stát za prd a když ne tak je to dílo náhody.