Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesy a Služby

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jaké spuštěné procesy a služby na mém notebooku jsou zbytečné. Můžete mi někdo poradit jak vám sem hodím seznam procesů a služeb? Mám jich spuštěných nějak moc a hodně je od windowsu (si myslím).
Win 10
Asus x55vd
Dik

Všeobecne to nejde riešiť napríklad skriptom alebo *.reg súborom, lebo je nutné poznať HW reťazec a tiež nainštalovaný SW v OS W10.

Môžeš po vzore Sizyfosa, krok za krokom, postupne v Service a služby na pozadí odstavovať, ale zakaždým úkonom je nutné systém reštartovať než sa dostaneš k optimálnemu výsledku. Je dobré mať po ruke bod obnovy, a ako bonus, bitovú zálohu.

Na nete si nájdeš vzory a šablóny potrebných služieb a služieb, ktoré sa dajú smelo povypínať. Hľadaj.

Rada jedine pre toho, kto sedí pripútaný na vozíčku alebo leží dlhodobo po chorobe na lôžku.