Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor k nvidia 1060 6G

Dobrej vecir.
Mohli by jste mi doporucit monitor jak herni, tak i na strih videa a tvorbu elektronicke hudby.
Grafickou kartu mam nvidia 1060 6Gb, procesor je nakej intel i5, kupovanej minuly rok.
Monitor bych chtel asi spis nakej stred, okolo 27 palcu, 21:9, aby tam neco vlezlo, jako treba 2 okna, nemam zkusenost, hlavne cena do 8 000 Kc a aby mel zaruku alespon 3 roky, doba do ktere bych chtel aby byl funkcni pokud mozno bez mrtvych pixelu, ted mam 22 a je to hodne maly pro me.
Dekuji

- Docela casto pouzivam 21:9, ono jak si clovek zvykne na tento format tak pak u klasického monitoru to pak pripada ze chybi misto.
- Monitor co pouzivam je od LG model "29"-29UM69G, pro tebe bude mozna stacit ten samy ale o tridu nize (bez DP 2x HDMI) , protoze 69G ma i funkci FreeSync coz je pro grafické karty AMD.
- Bez problému mi vlezou vedle sebe treba 3 obrazovky, ale s prilozenym SW [Screen Split] na CD "dodanym s monitorem", muzes nainstalovat a pouzit k rozdeleni obrazovky na 4X celky a podobne (neni vsak podminkou), cenove jsme opravdu v dobrém meritku "kvalita cena" oproti ostatnim vyrobcum jako Asus, kde prakticky za to samé si priplatis o nakych 100Euro navic.

TiP ~Jestli nepotrebujes DisplayPort, tak se podivej na model 29UM58 : https://www.alza.cz/29-lg-29um58-ultrawide-d4059035.htm 6 798,-
* Dle mne , pujde o tu samou DALLE , obrazovku jakou pouzivam ja, jen nebudes mit FreeSync + DP, kupodivu i AUDIO maji kvalitni, v pripade ze nemas externi audio box vystacis si pohodlne s integrovanymi..
[Ilustracni obrazek]
[80094-1-png]

[Port USB-C, DisplayPort, HDMI]
[80095-2-png]

[HRY : Jedou vetsinou hned, u nekterych je zapotreby nastavit rozlisei pres configuracni soubor :config|xx.ini.
*I kdyz mam jeste druhy monitor s rozlisenim 2k@1440p, 21:9 mi na hrani pripadne optimalni s rozsirenym rozsahem pohledu, u nekterych online|MultiPlayer her taky muzes mit trosku vyhodu, jestlize se to tak da nazvat kde hodne hracu je na 16:9, kde toho vidis vlastne na obrazovce vic, nebo driv ? Nevim ...
[80096-3-png]

[Negativni&Pozitivni body]
- Nejde o opravdové 8Bitové barvy, ale v realite jen 6bit+A-FRC (okem nerozpoznatelné)
- Nenastavitelna vyska, kde monitor neni nastavitelny.
- Okraje mohli byt uzsi.
- 1ms odezva je jen mozna pri vyplém FreeSync
- Jen 2x Video vstup (nepocitam USB-C)

+ 75Hz
+ FreeSync
+ Kvalita IPS, teplota barev, kontrast.
+ Uhel pohledu
+ Konektika : DisplayPort, USB-C
+ Kvalitni integrované AUDIO
+ Moznost nastaveni spotreby |Class A
+ Screen Split 2.0
+ Dodany software kompatibilni MAC OSX, jako True Color PRO..