Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hlukem při upgradu

Ahoj,

včera jsem upgradoval windows 8.1 na windows 10. Po upgradování jsem však zjistil, že počítač je daleko a tím myslím o dost hlučnější, zvýšená frekvence otáček na větrácích ? Nevím a nechápu jak to mohl způsobit přechod na novější verzi windowsu, ale stalo se tak.

Prosím o jakoukoliv radu

děkuji

- Instalace ovladacu probehla ?
- Jestli je ze zacatku hlucnejsi, tak se podivej do spravce uloh, zda-li neni PC nejak obzvlast vytizeno, po instalaci, se provadi hodne Updatu a podobne, kde nekteré sluzby mohou komponenty vytizit = vysi teploty = vetsi hluk ..

Jak mas vytizeny procesor po upgradu?

Nekdo upgrade na Win10 nedopadne dobre a procesor je zatezovan a proto ten hluk, pokud mas tento problem, zvaz cistou instalaci Win10.

Jinak jedine, zes to nemel nastaveny v BIOSu hardwaru, ale pouze v nejake pridavne aplikaci a nastaveni nebo i instalace aplikace po upgradu zmizela. Musis ty vedet a preinstalovat to a nastavit.

Instaloval jsi nejnovejsi ovladace z webu vyrobcu hardwaru pro Win10? Defaultni ovladace nemusi byt aktualni.

normální je čistá instalace nového systému.
upgrade nějakého starého systému v bůhvíjakém stavu dopadne "nějak".
aktualizací ovladačů od výrobce mb určených pro w10 ses nezabýval - aspoň nic nepíšeš.

To je pri W10 úplne normálne, lebo na pozadí sa kopec vecí deje "medzi nebom a zemou" do doby, než sa OS usadí, ošahá HW, SW, ovladače, defragmentuje systémový oddiel apod. hovadiny. Prebieha tzv. údržba na pozadí. Nechaj mašinu s desinou ustáliť, prípadne PC tri krát reštartuj v priebehu 20 minútových prestávok

Až bude jakš-takš klídek po pěšine, v Plánovači úloh 80% nepotrebných hovadín nastav na "disable". Návody, o ktoré veci sa jedná, počnúc appraiser, ceip, defragmentácia, kontrola certifikátov, kadejaké sofistikované odosielanie dát na servery MS apod. vymoženosti, si na nete obgúgli, ale niečo si aj vygúgli.