Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni dvou ethernetu pres Wifi

Potrebuju propojit dve lokalni site pres zed, a nemam moznost protahnout kabel (mam, pres okno, ale nechci mit celou zimu otevrene okno). Jakekoliv vrtani neprichazi v uvahu, musim to vyresit nejak bez stavebnich uprav, takze bud wifi nebo powerline :)
Matne si vzpominam, ze nektere wifi routery mely moznost nastaveni do nejakeho slave modu, kdy se pripojily na jiny AP - ale zaboha si nevzpominam, jak se to delalo. Poradite?

BTW: je to follow up k me otazce o serverech, chci ho dat mimo kancl. Oba routery na sebe budou videt pres okno nebo zed.

Dik!

1. chceš prodlužovat ethernet (L2), tedy nemůžeš mít routery.
2. potřebuješ bridge
3. ideální je pořídit 2xRB941 a vytvořit mezi nimi standardní wireless bridge (jeden jako AP, druhý jako client), přičemž oba budou mít všechny porty v jednom bridgi

prvně se podívat, co umí tp-link, pokud bude běžet jako AP, bylo by to lepší (což je běžná vlastnost) a pak by stačilo pc připojovat jako klienta- na něm nastavit bridge s wifi adaptérem a druhým spojením. Na tplink by to mělo být defaultně, že wifi a Ethernet klienti jsou v jedné síti.

Opačná situace by byla kontraproduktivní, ale možná: nastavovat hostednetwork/hostapd je třeba furt zapínat při zapnutí/probuzení(lze automatizovat) a mám zkušenosti, že to někdy padá/nefunguje(mám tam navíc ICS+NAT, což tady nemusí být) a jednak by to vyžadovalo tplink jako klient (pokud to údajné ddwrt umí).

pozor na ten mikrošrot, umí jen 1x1mimo a už vůbec na ac, ale záleží na použití.I když cena je příjemná.

Wifi cez jednu stenu este moze byt. Ak je tych stien viac, alebo vzdialenost je vacsia ako 20m, pripadne v priestore medzi dvoma wifi sa nieco pohybuje (auta, ludia), tak by som sa wifi radsej vyhol a dal tam ten powerline (pokial to niesu dve oddelene bytove jednotky majuce kazda elektromer).