Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit Pc, nejde spustit boot, nefunguje oprava systému

Dobrý den,

mám notebook HP Pavilion dv5. Zjistil jsem přes Startup menu a nějaký test, že je potřeba vyměnit HDD(vůbec se nezačal načítat windows). HDD jsem vyměnil, dal jsem tam HDD z jiného notebooku, ale teď při načítáni Windows, se to vždy sekne, hodí modrou obrazovku (viz. obrázek 1)

Rád bych klidně celý ntb přeinstaloval, ale nespouští se mi ani boot, přitom v biosu mám normálně primárně nastavené bootování z cd.

Dokáže někdo poradit ?
Předem díky.

Abych to trochu popsal - to je chyba "inaccessible boot device", tedy česky nedostupné zařízení pro boot. Nastává, když z nějakého důvodu nemá systém přístup na disk. Příčinou může být vadný disk, špatně nastavený mód SATA řadiče v BIOSu nebo neplatná konfigurace Windows - pokud ten disk obsahuje nějaký OS, který byl instalován v jiném počítači, pak jeho formátem vyloučíte možnost číslo 3. Ty dvě první ještě zbývají.

Odpojte disk.
Spustite počítač a vstupte do BIOS. Nastavte správne primárne bootovanie na CDROM.
Vypnite PC.
Pripojte disk.
Zapnite počítač a asi po 5 sekundách sa vám uspodu objaví výzva "Press any key boot to CDROM" stlačte hocijakú klávesu.