Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežádoucí funkce ve W10 Fall Creators Update

Dobrý den, před nedávnem jsem si nainstaloval na PC s W10 aktualizaci Fall Creators Update, zatím jsem s tímhle updatem neměl žádný problém až na jedno. Nejspíš se jedná o novou funkci v sestavení 1709, nicméně restaruji-li či vypnu a zapnu PC tak v obou případech se mi po načtení systému samy načtou programy, jenž jsem před vypnutím nezavřel. Např se mi sám zapne Chrome se všemi záložkami apod ... Osobně toto "nastavení" nepotřebuji a ani moc nechápu jeho význam (přeci pro tohle tu je hibernace ne ?). Chtěl bych se zeptat, dá se tohle to někde v nastavení vypnout ? A nezatěžuje tohle nastavení zbytečně disk (něco jako Rychlé spuštění) ?

Urobte pokus a vypnite predvoľbu „rýchleho spustenia“:

- Windows 10 - Ovládací panel - Možnosti napájania - Vybrať akcie pre tlačidla napájania - Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia
a tu zrušiť doteraz nedostupné zafajknutie "Zapnúť rýchle spustenie":

[vypni0.jpg]

[vypni1.jpg]

[vypni2vUIA.jpg]

Nebude to tvoj prípad?

S4 alebo STD – Suspend to Disk - je klasický stav hibernácie, v slovenskej jazykovej verzii Windows ide o „Režim spánku“. Obsah RAM je skopírovaný do súboru na pevnom disku, (hiberfil.sys) a následne sa systém vypne. Po vypnutí je možné odrezať PC od elektrickej energie. Podľa kapacity pamäte RAM trvá hibernácia okolo 20-40 sekúnd, zobúdzanie približne 30-50 sekúnd (vrátanie bootovania). Po prebudení je systém v stave, v akom sme ho nechali. Počítač spotrebúva len 4,8 W.

Znám režim spánku a není to ono. Tohle se mi děje při vypnutí či restartu ... START->"napájení"->VYPNOUT ... Ovlivňuje to prohlížeč (Chrome) a Office programy (Word, Excel ...), tedy mám některé z těchto programů spuštěné a dám vypnout a potom počítač klasicky zapnu tak se tohle (co jsem před vypnutím nezavřel) znova načte (asi z disku). Chová se to tedy do jisté míry jako hibernace ale opakuji PC klasicky vypínám (hibernaci ani nemám zaplou (v nastavení napájení))