Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web zablokován

Zdravím, dnes jsem byl prostě na ploše a najednou mi vyjelo okénko od Malwarebytes, že Web zablokován: Doména - Nedostupné, IP Adresa: 109.237.111.179, Port: 64595, Typ: Odchozí spojení. Nevíte, co to je? Mám z toho docela strach, protože když jsem si dával kde je lokace této IP, tak to bylo v Rusku.

Takže sis nainstaloval Malwarebytes, protože se bojíš a když to zablokuje návštěvu Putina, bojíš se zase? Snad pro začátek zkontroluj prohlížeč třeba pomocí AdwCleaner. Předpokládám Chrome, jeho uživatelé mají pořád problémy. Nějaký online virus scanner a full scan tím tvým programem v nouzovém režimu taky neuškodí.

Zašifruje všechny data, a řekne si o tučné výkupné (jsou i případy, kdy data nejsou žašifrovaná ale rovnou zničená, což napáleným dojde až po zaplacení výkupného). Jsou i jiné možnosti, ale ty nejsou tak zajímavé jako rozesílání spamů, šíření virů, a podobné činnosti (kromě toho že vás může provider odstřihnout kvůli nějakým podezřelým připojením).