Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak zálohovat SD kartu pokud je nefunkční usb

Ahoj,prosím vás,potřebuji udělat zálohu SD karty v mobilu,jenže když připojím mobil k PC tak se nenačte.

Mobil ani PC nereagují na připojení usb kabelu. (vyzkoušeno jak v předním tak zadním panelu).

Vyzkoušel jsem to i u otce na ntb. Stejný výsledek=ntb nereaguje na připojení.

A tudíž moje otázka.........jak mohu udělat zálohu SD karty když je nefunkční usb?

Zazálohovat do cloudu, např. Google Drive, Dropbox, OneDrive a pod., zazálohovat přes WiFi nebo BT, např. zálohovací program výrobce nebo univerzální typu MyPhoneExplorer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&hl=cs, vyzkoušet jiný kabel, např. z jiné nabíječky, koupit za pár korun čtečku karet nebo převodník microSD-USB: https://www.mironet.cz/kingston-miniaturni-ctecka-microsdhc-karet-do-usb+dp125673/.

Pokud má cloud menší kapacitu než karta, tak je to celkem logické, ovšem cloudy jsou i kolem 100 GB zdarma a větší kartu určitě nemáš. U Google Disku, Dropboxu, OneDrivu je to jenom několik GB až desítek GB zdarma, větší prostor si lze předplatit. U zálohy přes WiFi nebo BT je pak kapacita omezena jenom velikosti volného místa na disku v PC/NB. Pokud se Ti jedná hlavně o fotky a videa, tak je zapni zálohování na Fotky Google, tam je místo prakticky neomezené, pokud tam neukládáš fotky ze zrcadlovky v původním rozlišení.