Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký tichý, výkonný chladič na grafickou kartu?

Dobrý den,
Vlastním tuhle grafiku: https://www.alza.cz/sapphire-r9-380-dual-x-oc-d2675825.htm#popis
Bohužel, když hraji náročnější hry, tak začne opravdu hodně hučet.

Chci se tedy zeptat jaké by bylo nejlepší řešení aby jsem grafiku ztišil a lépe chladil.

Rozpočet: zatím ani nevím v jaké cenové kategorii "bych se měl pohybovat" aby jsem s grafikou něco udělal, takže jenom prosím se snažit vybrat levnější možnosti, ale aby jsem měl poté nějaký výsledek.

Předem děkuji :)

Také jsem chtěl navhrnout vodní chlazení. To je nesmírně výkonné (uchladí i stovky watů) a pokud se dá čerpadlo a případné větráky pro ofuk radiátoru mimo skříň tak i tiché. Ale napasovat nějaký ten vodní blok na grafárnu neni až tak jednoduché.

Uz jsi menil nekdy chladic na grafice?

Je s tim docela dost prace. Opravdu se nedaji vymenit na tve grafice jen ventilatory, pokud teda uz maji vyjeta loziska?

Jinak ja kdysi na grafice (GTX570) menil chladic za Accelero Xtreme Plus II a ano proti puvodnimu radialnimu chladici to bylo znat. Ovsem ty mas na sve grafice z vyroby pomerne tichy chladic, to Accelero proti nemu bude jen o malo tissi, samozrejme je treba porovnavat nove proti novemu, pokud mas uz vyjeta loziska, tak jak uz jsem rikal, melo by stacit vymenit ventilatory, pokud to nelze, tak samozrejme nezbyva nez sehnat Accelero.

Ta karta hučela už od prvího zapnutí. (Presněji od prvního zatížení ve hrách) jinak je celkem tichá.
Takze to moje dualx chlazeni urcite nepatri k tichym.

Takze nevi prosim nekdo, jakou zhruba bude ten chladic ktery jste mi doporucili mit hlucnost? (V db)

- To bys musel osadit s 'Pasivnim' chlazenim, jestli ti jde o tichost.
* Par pasivnich PC jsem slozil i pouzival, ale byly prevazne urceny na praci, strih videa né na hry, ono i vodni chlazeni (3v1) uslysis, také chlazeno mechanickym ventilatorem..

TiP ~U WaterCoolingu, v pripade ze mas pumpu, ti mohu doporucit "NexXxoS Alphacool", z tech co jsem nak zkusil, bych nejlevnejsi osadil prave tento..
* Tedy jestli se jeste vyrabi, ale docela slusny, v balicku byly i chladice na kaskadu, pamet [i](nic tezkého v otazce osazeni,, chladici zebirka byly lepici, kde ji jen primacknes a prilepis), tusim ze tam byla pribalena i pasta..[/i]

- Ono, kdyby jsi uz mel nejaky Water navic, daji se koupit nastavce na "GPUs", kde jde pouzit WaterColling ktery jsi mel pro CPU.
* Ale priznivcem moc nejsem, vetsinou nebo zpravidla po zakoupeni dostanes jen nstavec, ale chybi podlozky, chladici zebirka pro VRM etc, kde chladis GPU ale zbytek trpi i tak = artefakty, teploty, nisi zivotnost..

Opet, zalezi co ti prijde hlucny. Jak je tam vetrak, ten se toci, bezi na loziskach a to toceni vyvolava narazy proudu vzduchu = hluk.

Jiste minimalizace hluku je mozna nizkyma otackama ventilatoru, ale cim nizsi otacky, tim nizsi efektivita a teda vyssi teploty, coz znamena nizsi zivotnost. Nakonec teda jak pises, pravdepodobne mu Accelero dokaze malinko snizit produkovany hluk, zaroven, kdyz nastavi otacky tak, ze bude teplota o neco vyssi, tak to muze mit ten efekt, ze mu to bude stacit. Ale pozor na tu montaz Accelera, neni to trivialni, aby na tom pak nebyl hur nez ted.

Kdyz pises o vhodne krabici, tak k tomu dodam, ze nejen vhodna krabice. Takze otazka na tazatele, opravdu rve jen ta grafika? Neni to spis tak, ze se mu produkovany hluk scita a pokud bude chtit tichy pocitac musel by vymenit vse. Krabice s dobrym airflow, kvalitni ventilatory do skrine, kvalitni chladic na CPU, na grafiku a vymena hlucneho HDD za tiche SSD.

Ano, mam 4 ventilatory v bedne ( 2 pro proudeni studeneho vzduchu v bedne, 1 na prociku, 1 ve zdroji) a potom teda ty dva na grafice.
Zkousel jsem postupne vsechny zastavovat. Opravdu ten hluk byl od tech ostatnich minimalni, ani nejde mluvit o hluku, je to tak ok. Ale jedina grafarna porad hucela. Staci prstem zastavit oba ventilatory na g. karte a hluk jde tak o cca 65% dolu ( pri hrani her ).

Mezitim to tu vysvetlil jezekhifi, ze ten chladic u te grafiky je opravdu spatny. Pak teda ti nezbyde nez vymena za Accelero. Sezen kompatibilni model a mrkni na video na youtube, jak se to spravne dela. Z doby kdy jsem menil chladic na grafice za Accelero ja, si pamatuju desny opruz nasazovani (lepeni) pasivu na pameti a napajeci obvody, vse jsem delal podle navodu, ale vubec mi to neslo tak dobre jako na youtube a nedrzelo to.
Koupil jsem tenkrat jeste zvlast lepidlo ARCTIC SILVER AATA-5G a pak jsem to konecne nalepil a slouzi dodnes.

Edit: Jinak teda pouceni priste zustat u zavedenych grafik od MSI a Asusu a nepokouset stesti se Sapphirem.

nepokouset stesti se Sapphirem.

- Ulà, zalezi pritely, pravidlo porusuje .. jak je to dal, vyjima podminku ? Nevim, nevzpominam si.
- Zkratka zalezi, jednu Sapphire mam a na jeji "Tri-X" (mimo prvni Gen, které meli problémy s lozisky) chlazeni nenecham dopostit, i v LOAD, nebo v Benchmarcich na MI-Pasivnim chlazeni nejde na "Two-ball bearing" jak uvadis loziskach prakticky slyset.
* Sklada se ze 3 ventilatoru, které se dle zateze spusti postupne, do 50C° pasivne, nad kuprikladu jen prostredi a u 60C° se pomalu toci vsechny tri, jak to neni ten zakladni BULK model, s jednim ventilatrom v cele, tak se to da prezit ;-).

Jak zde bylo napsáno doporučuji tohle https://www.arctic.ac/eu_en/accelero-twin-turbo-iii.html

Třeba zde https://www.czc.cz/arctic-cooling-accelero-twin-turbo-iii/156914/produkt

Nebo levněji https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507N0CA0AM2JU6

A nebo nekompromistní výkon tenhle https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507N0CA0AM2IPI

Pro zdejší rádce na vině je chladič na grafice dual x, je málo výkoný a dost hlučí.

Bude. Alfa má starý popisek.

AMD Radeon :
RX 580, 570, 480, 470, 460, R9 380(X), 370X, 285, 270(X), R7 370, 360, 265, 260(X), 250(X), 240, HD 8870, 8760, 7870(XT ,GHz) ,7850 ,7790, 7770 (GHz) , 7750, 7730, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 6770, 5870, 5850, 5830, 5770, 5750, 4890, 4870, 4850, 4830, 4770, 3870, 3850, 2600XT, X1950 (XTX, XT, Pro, GT), X1900 (XTX, XT, GT), X1800 (XT, XL, GTO), X1650 (XT, Pro), X1600 (XT, Pro), X1550, X1300 (XT, Pro)

*No over-clocking is recommended