Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný pc -akú základnú dosku

Zdravím, vyhliadol som si herný pc, z nových komponentov (2roky záruka), ktorý je vyskladaný z:

Základná doska- Intel DQ77MK
Zdroj - Evolveo 550W ATX
Pamäť RAM - Samsung, 1600MHz, CL 11
SSD disk - WD Green PC Solid State Drive 240GB + HDD 1TB
Grafická karta MSI GTX 1060 3GT OC (3GB, 192-bit)
Procesor Intel Core i7-3770 3.40 GHz (Max. 3.90 GHz)
+ samozrejme bedňa a aj mechanika

cena je cca 850e aj s tým, keby som si doplatil ďalších 8 GB RAM = 16 GB celkovo

Moja otázky sú: a, či táto zostava spĺňa predpoklad hrať novšie hry
b, či cena zodpovedá výkonu - podľa Vás (nemám moc prehľad)
c , najdôležitejšia otázka kvôli ktorej tu vlastne píšem je ohľadom Matičnej dosky - je tam nejaký Intel, nejako ho nepoznám ale vyzerá to byť starší typ, bude postačovať aj do budúcna alebo sa poobzerať po niečom inom ?
Vidím že ta doska sa už ani bežne nepredáva tu na SK takže by som rád vedel či sa to vlastne hodí, lebo inak sa mi to celkom pozdáva -hlavne cenovo a aj výkonovo (hlavne čo sa týka CPU a Grafiky )

Vopred dík

a čo povieš na toto? viď. obrázok.
cena tam vychádza 820€

Alebo je tam niečo čo by si zmenil?

SSD som tam nedal, zatiaľ v podstate nepotrebujem a RAM pre začiatok 8gb po čase možno rozšírim.

Ak je tam niečo čo by trebalo zmeniť, resp. vieš o lacnejšej a podobne výkonnej alternatíve , tak sa rád nechám poučiť :)