Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzá pc WIN 10

Ahoj, mám asi tři roky perfektně fungující PC i5, které má volně upgradované WIN10/64 na desce ASUS, s diskem SSD s grafikou AMD RADEON R9, ze sedmiček. A najednou se PC restartovalo a od té doby se nedá na něm dělat a zamrzá. Naběhne do plochy sem tam jde i rozkliknout nějaký soubor a pak zamrzne a musí se restartovat a pořád dokola. Net nenaskočí nikdy. Nejde spustit ani správce souboru, podařilo se mi ho jednou spustit v nouzovém režimu a to běžel víceméně dobře. Problém je, že se do nouzáku nedokáži dostat přes známé způsoby. Má někdo nějakou radu, co by s tím mohlo být, dříve než to začnu přeinstalovávat? Zálohu nanašel, takže by to muselo být tovární nastavení.
Díky

- Zkus nejakou "LIVE" verzi OS, kuprikladu Debian, Ubuntu nebo neco spustené z USB, k overeni funkcnosti HW casti nebo viz MIF vyse uvedeného zdroje, jestli vse pojede v poradku, tak proved cistou instalaci, nebo re-instaluj ovladace, kde muze jit o konflikt mezi nima..
* Ono to neni prvne, ze se obeví anomalie pu UPGRD z 7/8 na Windows 10, proto se doporucuje zpravidla cistá instalace.

Jedine z ISO W10, čistá inštalácia na zmazaný, znovu naformátovaný systémový oddiel ti zistí a odhalí pravdu o stave HW, ako aj o stave OS a SW.

Potom si sprav Image zálohu záplatovaného, vyladeného OS.

Polovičaté, výrobné nastavenie z Recovery oddielu, problém nemusí vyriešiť ani odhaliť.

Pred formátovaním odporúčam najskôr vykonať kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/starsi-verze.

5. Vložte inštalačné CD a vykonajte opravu systémových súborov:
- Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow
- ENTER
https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/929833

Ak máte na disku pri inštalácii vytvorenú "Oblasť na obnovenie" systému a je v poriadku, tak inštalačné CD nepotrebujete. Oprava systémových súborov sa vykoná z tejto oblasti na disku.