Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta a procesor - do které jít ?

Zdravím,
chci si pořídit nový PC (herní) a mám dilema kterou grafickou kartu koupit,
jestli jít do 1080Ti s tím, že bych v tuhle chvíli investoval do budoucna, abych za pár let nemusel řešit nedostatečný výkon nebo koupit něco nižšího např. 1070.

A otázka ohledně procesoru, často čtu/slyším, že tolik jader (vláken) co nabízí i7 hry nevyužijí, takže jestli přesto jít do i7 nebo i5 ?

Předem díky za rady.

• K Nvidia GTX@1080 urcite Intel@i7 (tedy az na i5@8xx z rady Coffe Lake s 6Core|6THreads)
• Uz i kvuli sile v "MultyThreadingu", ale také ve hrách, DirectX "12/12.1" umi vyuzit vic vláken UCP jako predchozi DirectX9 -> DirectX11 (1C|2T -> 4C|8T).
* Ve vysledném vytezeni kuprikladu v MP hrách kde CPU vypocitává kupríkladu pozice hrácû na mape, bude mit i7 take nahoru, kuprikladu 50% o proti 90% u klasického Intel@i5 (4C|4TH) coz se muze projevit treba i na teplotach..

PS : Nvidia GTX@1070Ti, kde premyslis mezi 1080 a 1070 muze byt slusna alternativa ;-)