Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce se načíst instalace windows 10 z usb flash disk

Dobrý Den,Chtěl bych jsem se zeptat ,čím může být způsobeno, že se mi nechce načíst instalace windows 10 z usb flash disk a to jsem zkoušel vytvořit bootovaci flash disk přes tyto programy : rufus ,nastroj pro windows 10,win to flash,win 7 usb dvd tool a vždycky. jak to zkusim nabootovat. tak to zamrzne u loga a dále nechce pokračovat a to jsem zkoušel instalačku win 10 ve virtual box ,kde se mi normalně načetla ? Jsem jsi řekl že zkusim po delší době windows 10 na druhy hdd zda-li se zlepšili k lepšímu a to mi jestě před rokem +- normalně načetla instalace,jak jsem je naposled zkoušel .

Předem děkuji všem za rady

HW Info: Operačný systém Windows 7 Professional 64-bit SP1
CPU Intel Core 2 Quad Q6700 @ 2.66GHz 50 °C Kentsfield 65nm technológia
RAM 6,00GB Dual-kanál DDR3 @ 531MHz (7-7-7-20)
Základná doska Dell Inc. 07N90W (CPU 1) 44 °C
Grafická karta 2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050 (MSI)
Úložisko 596GB SAMSUNG HM641JI ATA Device (SATA)
232GB SAMSUNG HD253GJ ATA Device (SATA)

Ak pri tvojich schopnostiach máš v úmysle nainštalovať dualboot w7+w10, chce to ovládať aspoň základy práce s HW a SW, delenia diskov na primárne oddiely, nastavenie GPT v prípade viac, ako sú štyri primárne oddiely, prípade vykonať zmeny v Bios, uefi/legacy, secureboot apod.

Sprav si radšej Image zálohu pod WinPE (alebo pod Linuxom) nie live, systémového oddielu s w7 niekam bokom a nainštaluj na detto systémový oddiel namiesto sedmy w10. Logicky oba OS musia byť x64 bitové.

Ak si spravíš aj z čerstvo nainštalovanej desiny Image zálohu, budeš disponovať s dvoma OS v prípade obnovy na recipročnom HW.

Len nezasahuj do zmeny veľkosti systémových oddielov, lebo prídeš nechtiac o bitové zálohy.

Tak disky použivam dva ,takže to chci na druhy hdd disk nainstalovat ,kde mam dva oddily a jeden vyhrazeny pro windows 10 na test ,to už mám dávno vyřesene a zálohu windows 7 mam od doby kdy jsem dělal čistou instalacii,ale mě spiše jde o to ,že mi instalačka windows 10 x64 jakoby zamrzne u loga a dál to nechce pokračovat a nemohu přijit nato proč a to jsem zkoušel i reset biosu a co se týče nastaveni biosu tak secureboot apod v něm se nenachazí maximalně pořadi botovani, ale to mám defakto furt stejne a nikdy stim nebyl problém

Musíš rozlišovať úložisko, aktívny a primárny oddiel na ktorom je zavádzač s bootmanažérom v prípade multiboot.

Ak cpeš desinu na druhý disk, radšej vyber manuálne disk primárny.

Preto píšem o GPT, ak máš MBR si vedľa, jak tá jedľa.

Vec je jednoduchá, len niečo si na nete naštuduj o dualboote. Predpokladám, že ISO W10 x64 máš z origo stránky MS.

V tom prípade jedine manuálne odpojiť primárny disk s w7, druhý disk nechať zapojený, načisto ho zmazať, tj. vyčistiť disk nástrojom Diskpart.exe - Clean z flešky s ISO w10, aby sa odstránili z prvého sektora reziduá, znovu spraviť na tomto disku čistý formát tabuľkou NTFS.

Potom až zapojiť primárny disk s w7, a až teraz spustiť inštalátor w10 z flešky s nasmerovaním inštalácie desiny na voľný fyzický disk. Inštalátor sa o rozdelenie disku na aktívy a primárny systémový oddiel postará automaticky sám.

Diskov a primárnych oddielov môžeš mať v mašine pri GPT koľko zdroj, porty a šuflíky unesú, ale zavádzač je vždy iba jeden, situovaný je na primárnom disku (alebo aktívnom oddiele primárneho disku) pre všetky OS nainštalované individuálne na pevných diskoch v prípade multibootu.

podívej se na svůj obrázek:
po odebrání flashky byl boot v biosu nejspíš nasměrovaný na disk 0, čili zbytečně zkoušel zavádět systém z pozůstalého nefunkčního 101mb oddílu. ale tvůj aktivní = boot oddíl je až na disku 1.

změna na logický disk byla důležitá ve starých časech ms dos až win xp, kdy se podle nich písmenkovaly disky a c: musel být první primární oddíl.