Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s WiFi

Dobrý deň :) Mám taký menší problém s mojou domácou wifi. Totižto už je to pár dní, čo mi "blbne" internet na mobile. Stránky sa načítavajú podozrivo dlho, videá na YT sekajú. Na PC však ide všetko tak ako má.
Preto som sa rozhodol, že sa skúsim z wifi odpojiť. Stlačil som "ZABUDNÚŤ". Potom som sa pozrel na dolnú časť wifi routera. Odpísal som si "wifi password". Potom som sa skúsil pripojiť. No stále mi píše, že som zadal nesprávne heslo. :((

Nejaké tipy a rady ? ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ ODPOVEĎ.
Změna kategorie, původně: Připomínky (karel)

defaultní heslo výrobce napsané na spodku krabičky platí jen pro administraci routeru.
není to wpa-key pro wifi. (a nezměněné tovární heslo nechává jen magor).
tvoje wifi síť má tebou vymyšlené heslo, vyčteš ho v notebůů.

ale problém ve wifi nezpůsobuje heslo, ale rušení od souseda na podobném kanálu nebo další dementní androidí mobily v domácnosti.

No - čítal som rôzne "exotické" popisy, ale toto som ešte nečítal. Naťukávať heslo k WiFi sieti zo spodu "krabičky"... keď je to heslo do vstupu administrácie toho routra.
A pritom stačilo práve toto meno a heslo použiť pri vstupe do administrácie, vstúpiť do sekcie Wireless nastaviť si iný kanál (na 100% má všetko nastavené na AUTO), nastaviť normu na "n", nastaviť šírku pásma na 20kHz a už by mu to frčalo.
To spomalenie na mobile = zahltenie kanálu inými sieťami a vzájomné rušenie.

Odpísal som si "wifi password". Potom som sa skúsil pripojiť. No stále mi píše, že som zadal nesprávne heslo

Tak si to bud blbo odpisal alebo si zadavas zle heslo (tj. niekto na tej WiFi defaultne heslo zmenil).
//
Alebo sa pripajas na uplne ine zariadenie.