Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk 7.1

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,
pokud je film se zvukem 7.1, bude to mít nějaký vliv na má sluchátka, které mají 7.1 virtuální zvuk?

Tomu nejak nerozumim, proc by to melo byt jen STEREO ?
Sice sluchatka "7.1" nevedu, IMHO je to zbytecnost, ale s "5.x" na PC problém s filmem se zvukovou stopou 7.1 (tusim ze tam mam 5xJACK i s microfonem) problém nemam (jen ho slysim v 5.1x).
*Virtualni zvuk asi mysli, ze slysi kroky treba za sebou a podobne..

To tušíš nějak divně.V pc na zvuk 5.1 a 7.1 stačí pouze tři jacky.

Virtualni zvuk asi mysli, ze slysi kroky treba za sebou a podobne-
opět omyl.Je to vlastnost jak zvukových karet tak sluchátek a to,že dokáží simulovat zvuk třeba z mp3(stereo) do 5.1 a pod.,ale není to to správné 5.1 jak by mělo znít.

Sice sluchatka "7.1" nevedu, IMHO je to zbytecnost, ale s "5.x" na PC problém s filmem se zvukovou stopou 7.1 problém nemam-
opět může jít o omyl a je třeba vyzkoušet jestli je správně zapojeno a nastavený ovladač.Pokud je správně nastavené 5.1 tak bude opravdu hrát jen tam,kde je a nikde jinde.To znamená,že když spustíš písničku,kde je stereo tak ti bude hrát max.2.1 a nic víc a u filmu,kde obsahuje skutečně 5.1 tak bude hrát správně.Nesmí se to plést např. se šidítkem realteku,kde se nechá nastavit všech šest beden aby hrálo současně,ale 5.1 to není.

nechá se to nastavit i u kvalitních zvukovek.Mě třeba jede 5.1 i na web browseru(jádro firefoxu) kde sleduju seriály ve stereu.

Proc to pises me ? Ja si sluchatka do zvukové 7 kanalové zvukové kartuy umim zapojit a nastavit.
PS : Nevim o jakém omylu pises, u her kroky za sebou slysim, nevim proc do toho tahas cosi o mp3.
- Ty sluchatka (Roccat Kave Solid 5.1 ) maji ve vnitrni strane 3x mini-reproduktor na 12° z kazdé strany (x6), jelikoz ucho neni sluchatky priplasknuté ale ucho je uvnitr (tzv musle), pri hrani her 5.1 pri spusteni mini-reproduktoru ktery se nachazi ZA uchem, je jasné, ze zvuk bude slyset vzadu.
* Co se tyce konektoru, mam 4x Jack + 1 x USB.

Pouze jsem komentoval tvůj dotaz na mě.

Nevim o jakém omylu pises, u her kroky za sebou slysim, nevim proc do toho tahas cosi o mp3

mp3 protože,zřejmě nechápeš jak funguje virtualizační technologie u zvukových zařízení a v tomto kroku je to,že dopočítává zvuky pro chybějící kanály.